Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nocľaháreň Depaul
Foto: ilustračné, SITA
25. apríla 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Petržalskí poslanci rozdelili na dotácie takmer 75-tisíc eur

Mestská časť Petržalka podporí občianske združenia i neziskové organizácie dotáciami v celkovej výške takmer 75-tisíc eur. Sumu 74 998 eur zo svojho rozpočtu dá samospráva na podporu poradenského centra i na terénnu sociálnu prácu. Poskytnutie dotácií nad dvetisíc eur pre jedného žiadateľa na utorňajšom zasadnutí petržalského zastupiteľstva schválili miestni poslanci.

Petržalskí poslanci sa zhodli, že občianske združenie Jokerit bude mať na podporu hokejbalu päťtisíc eur. Nezisková organizácia Depaul Slovensko dostane peniaze na projekt s názvom Iba zdravý človek sa vie pohnúť ďalej. Samospráva ho podporí sumou 2 533 eur. Vyše dvetisíc eur bude mať na svoj rozvoj aj občianske združenie Doplhins, klub pre telesne a zrakovo postihnutých. Na prípravu a účasť na Majstrovstvách Európy v plávaní im mestská časť prispeje sumou 2 197 eur. Občianske združenie Odyseus dostane 2 169 eur na výkon terénnej sociálnej práce v projekte s názvom Chráň sa sám.

Všetky doručené žiadosti prerokovali príslušné oddelenia miestneho úradu i odborné komisie miestneho zastupiteľstva. Celková suma žiadostí o dotácie nad 2 000 eur bola 223 061 eur. K dispozícií na rozdelenie bolo v súlade so schváleným rozpočtom 75-tisíc eur. Starosta rozhodoval o rozdelení dotácií do dvetisíc eur, na čo mal z rozpočtu vyčlenených 25-tisíc eur. Spolu petržalské zastupiteľstvo na tento rok vyčlenilo na dotácie 100-tisíc eur.

Dotácie do dvetisíc eur schvaľuje starosta Petržalky Vladimír Bajan. Ako rozhodol, samospráva dá peniaze napríklad Združeniu nezávislých expertov pre otázky dejín a života zahraničných Slovákov na napísanie publikácie o Petržalke. Dotáciu dostane aj Občianske združenie Život v meste na projekt s názvom MDD Ovsištské námestie a aktivity pri príležitosti 30. výročia založenia ZŠ Pankúchova.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X