Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.realityjednoducho.sk
6. februára 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Petržalskí poslanci rozhodli o sume, s ktorou bude tento rok mestská časť hospodáriť

Za návrh rozpočtu na rok 2019 sa vyslovilo všetkých 31 poslancov petržalského miestneho zastupiteľstva.

Bratislavská mestská časť Petržalka bude tento rok hospodáriť so sumou viac ako 39 miliónov eur. Rozhodli o tom na zasadnutí miestneho zastupiteľstva petržalskí poslanci. Za návrh rozpočtu na rok 2019 sa vyslovilo všetkých 31 prítomných poslancov.

Podľa prednostu petržalského miestneho úradu Miroslava Štefánika je návrh rozpočtu na tento rok konsolidačný a má potenciál do budúcnosti. „To znamená, že v návrhu sú aj opatrenia, ktoré majú priniesť zvýšenie príjmov, alebo naopak, zníženie výdavkov,“ uviedol na zasadnutí zastupiteľstva Štefánik. Ako ďalej dodal, návrh rozpočtu počíta aj s výdavkami na posilnenie bezpečnosti v mestskej časti, verejný poriadok a čistotu. Samospráva chce taktiež pokračovať v elektronizácii miestneho úradu.

Značnú sumu peňazí plánuje mestská časť investovať do oblasti školstva a vzdelávania, do ktorej pôjde viac ako 23 miliónov eur. Tie petržalská samospráva vynaloží na dotácie pre jednotlivé školy či rozpočtové organizácie. V oblasti školstva sa s peniazmi počíta aj pri rekonštrukciách školských objektov.

Viac ako dva milióny eur chce Petržalka investovať do životného prostredia. Peniaze z rozpočtu tak pôjdu na starostlivosť o zeleň, údržbu a čistotu verejných priestranstiev v správe mestskej časti, vrátane výsadby drevín, zabezpečenie vodnej záchrannej služby pri Veľkom Draždiaku v letných mesiacoch či zabezpečenie vyprázdňovania a opravy košov na psie exkrementy.

Takmer milión a pol investuje mestská časť do oblasti dopravy a miestnych komunikácií, napríklad na ich opravu. Sumou 140-tisíc eur chce prispieť tiež na výstavbu nových chodníkov a cyklotrás. Petržalská samospráva nezabúda tento rok ani na sociálnu oblasť, kam poputuje viac ako 1,7 milióna eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X