Petržalskí seniori navodili vianočnú atmosféru v budove Technopolu: Vystavovali tu svoje vlastnoručné výrobky

Petrzalka seniori stacionar workshop titulka.jpg

Seniori z petržalských denných centier vedia, ako rozdávať radosť. V budove Technopolu, v ktorej sídli aj petržalský miestny úrad, zavládla atmosféra Vianoc.

Pokoj a pohoda sa šírili vstupnou halou, kde mestská časť zorganizovala výstavu prác seniorov z Petržalky. Ľudia, ktorí si prišli niečo vybaviť, sa zastavovali pri prácach s vianočnou tematikou, ktoré vyrobili šikovné ruky dôchodcov z denných centier. Podporiť šikovnosť senioriek prišiel aj starosta Ján Hrčka a vicestarostky Lýdia Ovečková a Jana Hrehorová, ktorí si takisto odniesli zopár výrobkov.

Na výber boli rôzne vianočné ozdoby od adventných vencov, sviečok, až po voňavé levanduľové vrecká či medovníčky. Vianočné dekorácie vytvorili členky denných centier najmä z prírodných materiálov, napr. šišiek, orechových škrupín či ihličnatých vetvičiek, zvyšok si zabezpečili samy na vlastné náklady. Aj takýmto gestom chcú seniori poukázať, že v denných centrách nie je nuda, ale priestor na rôzne aktivity a koníčky a že pracovníčky centier sa im naplno venujú.

Petrzalka seniori workshop technopol.jpg
Zdroj: https://www.petrzalka.sk/wp-content/uploads/2018/12/DSC01959.jpg

Celoročnú verejnú angažovanosť seniorov dlhodobo podporuje mestská časť aj iným spôsobom, cez materiálnu a finančnú pomoc denným centrám. Tých je v Petržalke šesť – DC Vyšehradská, Haanova, Osuského, Gercenova, Strečnianska a Medveďovej.

Ak máte vo svojom okolí nejakého seniora, ktorý by mohol mať o takéto možnosti záujem, dajte mu o nich vedieť, aby prežil jeseň svojho života v spoločnosti aktívnych a priateľských ľudí. V prípade záujmu je možné prihlásiť sa priamo vo vybranom centre. Kontakty na jednotlivé DC nájdete na webovej stránke alebo sa kontaktujte priamo na oddelení sociálnych vecí na tel. čísle +421-2-68 288 855.

Petrzalka seniori workshop technopol2.jpg
Zdroj: https://www.petrzalka.sk/wp-content/uploads/2018/12/DSC01975.jpg
Petrzalka seniori workshop technopol3.jpg
Zdroj: https://www.petrzalka.sk/wp-content/uploads/2018/12/DSC01982.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk