Petržalskí učitelia môžu získať vďaka inovatívnym projektom k výplate bonus 130 eur

Učitel odmena učenie studium vyplata
Foto: ilustračné, GettyImages

Odmeny môžu získať v dvoch dotačných schémach – Naučiť lepšie, odmeniť viac a Spolupracovať lepšie, odmeniť viac.

Učitelia a odborní zamestnanci základných škôl (ZŠ) v Petržalke môžu získať vďaka inovatívnym projektom k výplate bonus 130 eur.

Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, samospráva bude motivovať zamestnancov svojich 11 verejných ZŠ aj v nasledujúcom školskom roku.

Nové posily do svojich radov lákame na náborové príspevky či dostupnejšie nájomné bývanie. Nezabúdame však ani aktuálnych pedagogických či odborných kolegov,“ uvádza mestská časť.

Príspevok ku mzde

Pedagogickí zamestnanci majú aj v nasledujúcom školskom roku možnosť získať príspevok ku mzde až 130 eur mesačne v čistom, vďaka dvom schváleným dotačným schémam – Naučiť lepšie, odmeniť viac a Spolupracovať lepšie, odmeniť viac.

Podmienkou je realizovanie celoročného inovatívneho projektu na jednej zo ZŠ, pričom podporené projekty by mali v rámci inovatívnosti vyniknúť najmä v nových poznatkoch, spôsoboch či metódach,“ vysvetľuje samospráva.

Najaktívnejší učitelia

Vyčlenené financie sú určené pre najaktívnejších učiteľov a odborných zamestnancov, ktorými sú napríklad školskí psychológovia, špeciálni, liečební či sociálni pedagógovia, logopédi alebo asistenti učiteľov.

V prípade projektu Naučiť lepšie, odmeniť viac má nárok na príspevok 15 kolegov a v prípade schémy Spolupracovať lepšie, odmeniť viac si môže prilepšiť ďalších 12 pedagogických či odborných zamestnancov,“ konštatuje Petržalka.

V oboch prípadoch bude o poradí prihlásených projektov rozhodovať odborná komisia.

Na príprave projektov môžu vyučujúci pracovať najneskôr do 31. augusta a svoje žiadosti môžu do tohto termínu posielať online prostredníctvom webu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk