Petržalskí žiaci si môžu vybrať z troch stoviek rôznych záujmových krúžkov

žurnalistika, varenie, balet, geocatching
pixabay.com

Každý žiak základnej školy má na tento školský rok k dispozícii vzdelávací poukaz v hodnote 30 eur a je len na ňom, pre ktorú voľnočasovú aktivitu sa rozhodne.

Každá z jedenástich Petržalských základných škôl sa snaží na každý školský rok vytvoriť pestrú ponuku záujmovú činnosti, aby žiaci mali možnosť plnohodnotne tráviť svoj voľný čas v školskom klube. Školy pritom zabezpečujú odborníkov pre vedenie krúžkov, a to podľa záujmu a preferencií detí.

V prvom rade vychádzajú školy z vlastných personálnych zdrojov, t. j. výchovných pracovníkov, ktorí so žiakmi pracujú v popoludňajších hodinách na rozvoji ich schopností a zručností, ich talentu či už športového, hudobného alebo výtvarného. Školy môžu taktiež využiť a prenajať si iné organizácie a vedúcich krúžkov na zabezpečenie záujmovej činnosti.

„V minulom školskom roku navštevovalo dve stovky rôznych krúžkov 3 539 žiakov z celkového počtu 4 148, čo svedčí o vysokom záujme o krúžkovú činnosť ponúkanú našimi školami,“ skonštatoval starosta Vladimír Bajan a dodal, že na podporu voľnočasových aktivít v základných školách vyčlenila mestská časť na tento rok vo svojom rozpočte čiastku 1 046 613 eur.

Našich žiakov nemôžeme ohúriť počtom krúžkov, ale práve tým, čo im ponúkajú. Aj preto budeme veľmi precízne vyhodnocovať koľko žiakov sa rozhodlo pre takúto formu voľnočasových mimoškolských aktivít, ktorá ponuka ich najviac zaujala a o ktorú bol najmenší záujem. Tomu samozrejme prispôsobíme ponuku pre ďalší školský rok,“ dodal starosta.

Žiaci si spomedzi klasických krúžkov môžu vybrať napríklad aj strelecký krúžok na Budatínskej, balet na Černyševského, žurnalistický krúžok na Dudovej, rope skipping na Gessayovej, varenie na Holíčskej, bojové športy a sebaobranu na Lachovej, malých výskumníkov na Nobelovom, ochranársky krúžok na Pankúchovej, mladých čitateľov na Prokofievovej, hokejbal a florbal na Tupolevovej či geocaching a kin-ball na Turnianskej.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk