Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie parkovacia politika parkovisko autá cesta petržalka bratislava
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Petržalský parkovací systém prechádza úpravami, môže byť dočasne nefunkčný

Registráciu do celomestského parkovacieho systému mesto posunulo z 1. októbra na začiatok novembra.

Parkovací systém v Petržalke prechádza v týchto dňoch technickými úpravami, preto sú možné jeho dočasné výpadky a nefunkčnosť.

Mestská časť na to upozorňuje na sociálnej sieti. Dôvodom zmien v systéme je ďalší odklad spustenia celomestskej parkovacej politiky magistrátom Bratislavy.

Rozumieme, že implementácia projektu celomestskej parkovacej politiky PAAS môže byť aj pre obyvateľov a návštevníkov Petržalky mätúca,“ uviedla mestská časť s tým, že prehľadnosti nepomáhajú ani opätovné odklady a s nimi spojené zmeny v petržalskom parkovacom systéme, ktoré platia od 1. októbra.

Registráciu do celomestského parkovacieho systému mesto posunulo z 1. októbra na začiatok novembra.

Najmenej prehľadná situácia

Podľa mestskej časti je situácia najmenej prehľadná v petržalskej lokalite Dvory 4. Od januára 2022 totiž plánuje magistrát na Dvoroch 4 spustiť celomestský parkovací systém, ktorý už počíta aj so spoplatnením parkovania rezidentov.

Podľa primátora Bratislavy Matúša Valla najnovšie počítajú s termínom spustenia 10. januára 2022,“ konštatuje mestská časť a dodáva, že petržalský parkovací systém z uvedených dôvodov prechádza viacerými technickými úpravami a aktualizáciou textov.

Prosíme teda v týchto dňoch o strpenie s dočasnými chybami a nefunkčnosťami. Samozrejme, platí, že túto skutočnosť s partnermi zohľadňujeme aj pri kontrolách a prípadných sankciách priamo v teréne,“ dodáva mestská časť.

Bez petržalskej regulácie

Na základe aktuálneho stavu sa v lokalite Dvory 4 parkuje približne dva týždne bez petržalskej rezidentskej regulácie.

Tá sa znova zavedie s osadením značenia, ktoré kolegovia už montujú. Platiť bude do spustenia celomestskej parkovacej politiky,“ vysvetľuje mestská časť.

Mimo tejto lokality na petržalských modrých parkoviskách platia od októbra nové pravidlá rezidentského parkovania v Petržalke.

Nové pravidlá a výhody

V rámci nových pravidiel môžu rezidenti a ich krátkodobé návštevy na modrých parkoviskách parkovať zadarmo. Podmienkou je registrácia v petržalskom systéme.

Nerezidenti môžu na modrých parkoviskách parkovať zadarmo v pondelok až štvrtok od 7.00 do 18.00 a od piatka 7.00 do nedele 18.00. Mimo týchto časov na modrých parkoviskách už nemôžu stáť vôbec,“ uzatvára mestská časť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X