Petržalský parkovací systém prechádza úpravami, môže byť dočasne nefunkčný

parkovanie parkovacia politika parkovisko autá cesta petržalka bratislava
Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Registráciu do celomestského parkovacieho systému mesto posunulo z 1. októbra na začiatok novembra.

Parkovací systém v Petržalke prechádza v týchto dňoch technickými úpravami, preto sú možné jeho dočasné výpadky a nefunkčnosť.

Mestská časť na to upozorňuje na sociálnej sieti. Dôvodom zmien v systéme je ďalší odklad spustenia celomestskej parkovacej politiky magistrátom Bratislavy.

Rozumieme, že implementácia projektu celomestskej parkovacej politiky PAAS môže byť aj pre obyvateľov a návštevníkov Petržalky mätúca,“ uviedla mestská časť s tým, že prehľadnosti nepomáhajú ani opätovné odklady a s nimi spojené zmeny v petržalskom parkovacom systéme, ktoré platia od 1. októbra.

Registráciu do celomestského parkovacieho systému mesto posunulo z 1. októbra na začiatok novembra.

Najmenej prehľadná situácia

Podľa mestskej časti je situácia najmenej prehľadná v petržalskej lokalite Dvory 4. Od januára 2022 totiž plánuje magistrát na Dvoroch 4 spustiť celomestský parkovací systém, ktorý už počíta aj so spoplatnením parkovania rezidentov.

Podľa primátora Bratislavy Matúša Valla najnovšie počítajú s termínom spustenia 10. januára 2022,“ konštatuje mestská časť a dodáva, že petržalský parkovací systém z uvedených dôvodov prechádza viacerými technickými úpravami a aktualizáciou textov.

Prosíme teda v týchto dňoch o strpenie s dočasnými chybami a nefunkčnosťami. Samozrejme, platí, že túto skutočnosť s partnermi zohľadňujeme aj pri kontrolách a prípadných sankciách priamo v teréne,“ dodáva mestská časť.

Bez petržalskej regulácie

Na základe aktuálneho stavu sa v lokalite Dvory 4 parkuje približne dva týždne bez petržalskej rezidentskej regulácie.

Tá sa znova zavedie s osadením značenia, ktoré kolegovia už montujú. Platiť bude do spustenia celomestskej parkovacej politiky,“ vysvetľuje mestská časť.

Mimo tejto lokality na petržalských modrých parkoviskách platia od októbra nové pravidlá rezidentského parkovania v Petržalke.

Nové pravidlá a výhody

V rámci nových pravidiel môžu rezidenti a ich krátkodobé návštevy na modrých parkoviskách parkovať zadarmo. Podmienkou je registrácia v petržalskom systéme.

Nerezidenti môžu na modrých parkoviskách parkovať zadarmo v pondelok až štvrtok od 7.00 do 18.00 a od piatka 7.00 do nedele 18.00. Mimo týchto časov na modrých parkoviskách už nemôžu stáť vôbec,“ uzatvára mestská časť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk