Petržalským seniorom bude obedy rozvážať nové auto v hodnote takmer 24-tisíc eur

Rozvoz obedy petrzalka.jpg

Vozidlo v hodnote necelých 24-tisíc eur zakúpia aj vďaka dotácii z ministerstva.

Petržalka bude rozvážať obedy pre seniorov v novom vozidle. Jeho užívateľom vozidla sa stane rozpočtová organizácia Stredisko sociálnych služieb Petržalka, slúžiť bude najmä na rozvoz teplého jedla do domácností.

Mestská časť plánuje kúpiť nové motorové vozidlo v hodnote takmer 24-tisíc eur. Pomôže jej aj dotácia z ministerstva práce vo výške 11-tisíc eur. Nové auto zefektívni každodenný rituál rozvozu obedov a zvýši kvalitu sociálnych služieb v Petržalke,“ uviedla v tlačovej správe hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Požiadavky rastú

Podľa najväčšej slovenskej samosprávy ide o dôležitý krok, pretože počty požiadaviek na dovoz obedov, ako aj počty samotných stravníkov neustále rastú.

Teplé jedlo aktuálne dovážame 142 klientom priamo do ich domácností. Sú to zväčša občania, ktorí si ho nedokážu zabezpečiť z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu, osamelosti či zaneprázdnenosti rodiny v produktívnom veku,“ vysvetľuje riaditeľka strediska Soňa Chanečková.

Vzhľadom na negatívny demografický vývoj a starnutie obyvateľstva je podpora terénnej formy dôležitým článkom v reťazci sociálnych služieb.

Rozvoz obedov

Rozvozom obedov priamo do domácnosti mestská časť umožňuje prijímateľom zotrvať v ich prirodzenom prostredí čo najdlhšie.

Benefitom nového motorového vozidla bude najmä ušetrený čas rozvozu obedov, ktorý podľa vyhlášky ministerstva zdravotníctva nemôže presiahnuť tri hodiny od jeho naloženia,“ konštatuje Halašková.

Celkové náklady na projekt sú odhadované na necelých 24-tisíc eur. Nové vozidlo by malo mať petržalské stredisko k dispozícii po uzatvorení procesu verejného obstarávania.

Ďalší projekt

Ďalším projektom, ktorý mestská časť plánuje zorganizovať v najbližšom čase, je kultúrno-športové podujatie pre seniorov z petržalských denných centier.

Podujatie s názvom Konečne spolu! podporila sumou 600 eur aj Nadácia Henkel v rámci projektu Slovensko Seniorom 2021,“ uzavrela Halašková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk