Piatkový protest bude tichý, počas neho sa bude konať aj kampaň #NebudemTicho

Za slušné Slovensko v Bratislave
ilustračné: SITA

Iniciatívy Hnevám sa a V teniskách organizujú v piatok tichý protest za predčasné voľby. Jedinou a poslednou šancou, ako dosiahnuť predčasné voľby je podľa iniciatív vyzbieranie dostatočného počtu podpisov na petičnom hárku. Podľa nich nestačí kričať na námestí, takisto nestačí 100-tisíc podpisov, ktoré doteraz vyzbierali. Piatkový protest sa uskutoční na Námestí SNP o 17. hodine.

Ako informovali organizátori podujatia, v rovnakom čase sa ľudia môžu zapojiť aj do kampane #NebudemTicho, ktorou chcú iniciatívy aj naďalej poukazovať na to, že Slovensko je na ceste normalizácie. Do kampane sa dá zapojiť zverejnením vlastnej fotografie s prelepenými ústami lepiacou páskou, na ktorej je napísané #NebudemTicho na sociálnych sieťach Instagram, Facebook alebo Twitter, tiež s #NebudemTicho.

Kampaň #NebudemTicho organizujú iniciatívy spolu s iniciatívou Teraz. „Ak chceme zostať slobodnou a demokratickou krajinou, ktorá patrí do Európskej únie, teraz nesmieme ostať ticho. Cieľom kampane #NebudemTicho je poukazovať na fakt, že súčasná vládna garnitúra začína zastrašovať tých, ktorí sa neboja poukázať na korupciu. Snaží sa ovládnuť verejnoprávne médiá a zabetónovať si „svojich ľudí“ na dôležitých funkciách v celej krajine,“ uviedli organizátori na sociálnej sieti Facebook.

Podpora je, motivácia nie

Iniciatívy konštatujú, že sa ich snaha dostať tému referenda do médii a čo najviac medzi ľudí podarila: „Mnoho ľudí nás podporuje, niektorí politici dokonca pridali podpis, ale to je všetko. Pravda je, že sa nám nepodarilo motivovať dostatok ľudí k tomu, aby okrem lajkovania na Facebooku prešli k stiahnutiu hárku a podpisu“ .

Iniciatívy Hnevám sa a V teniskách v stredu odoslali list všetkým demokratickým opozičným stranám. Vyzývajú ich tak k spolupráci pri zbieraní podpisov na vyhlásenie referenda o predčasných voľbách. Keďže návrh parlamentných strán Sloboda a Solidarita (SaS), Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Sme rodina skrátiť aktuálne volebné obdobie neprešiel do 2. čítania, vnímajú takéto spojenie ako nutnosť pre tých, čo sa o predčasné voľby usilujú.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk