V piatok v noci sa koná Párty u Rada, bude sa protestovať proti...

Velky_gatsby.jpg

Na sociálnej sieti Facebook sa objavila zaujímavá pozvánka na akciu, ktorou chce „organizátor“ bojovať proti novému VZN o zatváraní staromestských podnikov o 22. hodine.

V pozvánke na párty u starostu Starého Mesta sa píše, že „môj kamarát a kolega Rado pravidelne pozýva celú Bratislavu na svoj byt na nábreží, ale vždy ostane smutný, keď ho všetci nechajú v štichu a idú žiť do mesta. Rozhodol sa preto zakročiť radikálne, zatvorením podnikov v centre. V Bojniciach, odkiaľ Rado pochádza, aj pumpu zatvárajú o desiatej, takže vďaka tejto zmene sa bude konečne cítiť ako doma :)“

Ide o tvrdú kritiku toho, že staromestskí poslanci rozhodli o prijatí všeobecne záväzného nariadenia (VZN), podľa ktorého sa budú podniky v centre mesta zatvárať už o 22. hodine, výnimku dostanú len tie, ktoré splnia určité technické opatrenia.

Mnohí obyvatelia Bratislavy sú rozhorčení a rozhodli sa bojovať aj takouto cestou. „Vítaní sú všetci na jeho oslave, ktorá bude trvať od desiatej večer do rána. Tvrdil mi aj to, že plánuje takéto besiedky organizovať pravidelne každý piatok, takže sa máme na čo tešiť. Vidíme sa v piatok!,“ pozýva hostiteľ Minister Futra na párty na Vajanského nábreží 59/17.

Diskusia, ktorá okolo párty vznikla, ukazuje, že ľudia sa na akciu tešia a chcú dokázať, že život do Starého Mesta patrí. „Toto bude silný žúr, budú sa písať dejiny!“, „Dúfam, že sa to ujme a vznikne z toho pravidelný festival dobrej zábavy. Prijal by som aj stánky s občerstvením“, „Radko uvidí takú párty, že aj zabudne, koľko je hodín“ a omnoho viac nájdete TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk