Piatu pôstnu nedeľu možno stráviť aj s klasickou hudbou v bratislavskej Redute

Reduta, Slovenská filharmónia
SITA

Publikum Slovenskej filharmónie si na organovom koncerte vypočuje tvorbu Marcela Duprého v podaní Zuzany Ferjenčíkovej.

Slovenská filharmónia pozýva v nedeľu 7. apríla o 16.00 hod. na organový recitál organistky Zuzany Ferjenčíkovej. Slovensko-švajčiarska organistka, klaviristka a skladateľka uvedie cyklus Krížová cesta od Marcela Duprého. Hudba francúzskeho skladateľa bola spočiatku improvizáciou na texty Krížovej cesty od teológa a poeta Paula Claudela. Publiku sa s nimi zoznámi v slovenskom preklade Karola Strmeňa a v podaní herca Štefana Bučka. Informovala o tom tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova.

Slovenská organistka, klaviristka a skladateľka Zuzana Ferjenčíková (1978, Lučenec) začala štúdium klavírnej hry ešte ako dieťa v Banskej Bystrici, kde následne absolvovala hru na organe na Konzervatóriu. V štúdiu hry na organe pokračovala na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni. Jej pôsobenie zahŕňa široké spektrum aktivít.

Pri príležitosti 200. výročia narodenia Franza Liszta uviedla vo Viedni jeho kompletné dielo pre organ a založila spoločnosť Wiener Franz Liszt-Gesellschaft. Zuzana Ferjenčíková žije vo švajčiarskom Fribourgu, dlhodobo pôsobila aj vo Viedni a v Montpellier. Patrí medzi najlepších žiakov francúzskej organovej hviezdy Jeana Guillou, priblížila umelkyňu v tlačovej správe Tolstova.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk