Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Petrzalka parkovanie odvoz odpadu.jpg
Foto: ilustračné, petrzalka.sk
20. septembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Pilotný parkovací systém v Petržalke bude zvýhodňovať jej obyvateľov, ostatní budú za parkovanie platiť

Petržalka zavádza nový parkovací systém, vďaka ktorému budú obyvatelia s trvalým pobytom zvýhodnení.

Zavádzanie nového parkovacieho systému bude postupné. Od 1. novembra by mal nový systém platiť na území Dvorov a postupne sa bude rozširovať na celé územie Petržalky. Obyvatelia s trvalým pobytom v Petržalke budú môcť bezplatne zaparkovať na celom jej území. „Byť Petržalčanom sa oplatí a bude to platiť aj v tomto prípade,“ vyhlásil starosta Ján Hrčka.

Parkovanie je v Petržalke dlhodobý problém a našim cieľom je postupne ho vyriešiť tak, aby mali prednosť Petržalčania,“ konštatoval Hrčka. Cieľom zavedenia dočasného parkovania motorových vozidiel počas prechodného obdobia na území mestskej časti je podľa neho regulácia parkovania v mieste bydliska, bezpečnejšie chodníky, lepší verejný priestor, čistejšie ovzdušie a viacej obyvateľov prihlásených na trvalý pobyt v Petržalke.

Zavedenie nového parkovacieho systému podporuje aj bratislavský primátor Matúš Vallo. „Som rád, že práve najväčšia mestská časť spúšťa ako prvá pilotný parkovací systém a budeme tak môcť spoločne získať dostatok dát o pohybe áut, ich obrátkovosti a počte parkujúcich áut počas dňa a noci na území Petržalky,“ uviedol Vallo. Predložený návrh bude súčasťou mestskej parkovacej politiky, ktorej zavedenie a prevádzkovanie sa predpokladá najdlhšie do 30. apríla 2021.

Prehlásenie trvalého pobytu

Každý Petržalčan bude môcť kedykoľvek zaparkovať na vyznačených miestach na parkoviskách alebo parkovacích miestach určených na dočasné parkovanie, ktoré budú označené príslušnou dopravnou značkou. Ľudia s trvalým pobytom mimo Petržalky budú od 18.00 do 8.00 hod. (mimo víkendu) platiť 1 euro za každú načatú hodinu.

Mestská časť Petržalka umožní ľuďom, ktorí nemajú v Petržalke trvalý prehlásiť si ho okrem miestneho úradu v Technopole aj na viacerých miestach v Petržalke. Tí, ktorým ich nájomca nedovolí prihlásiť si trvalý pobyt, umožní mestská časť prihlásiť sa na tzv. administratívny trvalý pobyt.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X