Pilotný systém rezidentského parkovania môže byť v Novom Meste od októbra

parkovanie parkovacia politika
Foto: archívne, BratislavaDen.sk

Mestská časť Petržalka tento týždeň začína s opätovnými kontrolami parkovania.

Bratislavské Nové Mesto spustí pilotný systém rezidentského parkovania v októbri tohto roka. Na zasadnutí to schválili poslanci miestneho zastupiteľstva. V zmysle všeobecne záväzného nariadenia (VZN) mestskej časti malo byť regulované parkovanie v Novom Meste spustené 1. mája.

V dôsledku pandémie sa však všetky projekty posúvajú, preto navrhujeme termín 1. októbra 2020,“ uviedol zástupca starostu Stanislav Winkler.

Miestni poslanci tiež schválili zmenu v nariadení, ktorou sa zo spôsobov platby za hodinové parkovanie vylučujú parkomaty. Naďalej tak zostane možnosť platby za parkovanie prostredníctvom sms správy a mobilnej aplikácie.

Znova kontrolujú

V mestskej časti Petržalka sa do parkovacieho systému doposiaľ zaregistrovalo už 28-tisíc obyvateľov a takmer 32-tisíc vozidiel. Najväčšia mestská časť začiatkom roka pozastavila kontroly parkovania, tento týždeň ich však znova spustila.

Tým, že kontroly neprebiehali dlhšiu dobu, mestská časť ich zatiaľ vykonáva vo vlastnej réžii a neoprávnene parkujúcich vodičov upozorňuje prostredníctvom letákov. Kontroly sa sprísnia po zapojení mestskej polície,“ uvádza Petržalka. Okrem kontroly vozidiel plánuje mestská časť spustiť aj ďalšiu fázu značenia parkovacích miest.

Značenie parkovania

Doteraz sa ich podarilo vyznačiť celkovo 5 532 v časti Dvory a Lúky. Od pondelka 18. mája sa začali značiť parkoviská v lokalite Lúky I, III, IV a VI,“ uviedla mestská časť. Samospráva bude zverejňovať harmonogram značenia vopred na webovej stránke a sociálnych sieťach.

Celomestská parkovacia politika má v hlavnom meste začať platiť od 1. januára 2021. Vlastný pilotný parkovací systém zaviedla mestská časť Petržalka v novembri minulého roka a začiatkom tohto roka aj mestská časť Ružinov v lokalite 500 bytov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk