Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cyklotrasa bratislava cyklisti ilustracna foto gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, gettyimages
30. marca 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Plán udržateľnej mobility Bratislavského kraja je aktualizovaný, sleduje viacero cieľov

Krajskí poslanci odsúhlasili aj aktualizáciu koncepcie územného rozvoja cyklotrás.

Zastupiteľstvo Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) na zasadnutí schválilo plán udržateľnej mobility (PUM) aj aktualizáciu koncepcie územného rozvoja cyklotrás.

Dokument PUM sleduje viacero cieľov, ako napríklad zlepšenie kvality ovzdušia, zníženie uhlíkovej stopy a zvýšenie priestorovej efektivity dopravy.

Plán počíta so zvýšením výkonnosti, spoľahlivosti a dostupnosti verejnej dopravy. V neposlednom rade je cieľom dokumentu aj zvýšenie bezpečnosti a finančnej udržateľnosti,“ vysvetlil BSK.

Rozvoj cyklotrás BSK

Samosprávny kraj odsúhlasil aj aktualizáciu Koncepcie územného rozvoja cyklotrás BSK, ktorá bola spracovaná ešte v roku 2015 a jej cieľom je odľahčenie preťaženej dopravnej infraštruktúry v regióne.

Jedným z hlavných cieľov tohto dokumentu je dosiahnuť maximálnu integráciu cyklistickej dopravy s ostatnou verejnou dopravou, ktorá bude viesť k zníženiu podielu využívania automobilovej dopravy v prospech cyklistickej dopravy,“ deklaruje samospráva.

Cyklotrasy boli navrhnuté tak, aby prepájali intenzívne urbanizované prostredie s územiami s vysokou mierou pracovných príležitosti a strategickými prestupovými terminálmi hromadnej dopravy.

Zabezpečenie sociálnych služieb

Poslanci BSK prerokovali aj správu zabezpečenia sociálnych služieb v regióne za rok 2020, odpočet akčného plánu, odpočet aktivít Kancelárie BSK v Bruseli, ako aj ďalšie body z oblasti zdravotníctva či sociálnych vecí.

Diskutovali aj o možnostiach získania externých zdrojov pre priority kraja.

BSK v programovom období 2021 – 2027 presadzuje smerovanie financií do oblastí doprava, sociálna inklúzia, životné prostredie, školstvo, veda, výskum a inovácie, cestovný ruch a kultúra,“ doplnila samospráva.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X