Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chirurgia_pixabay.com_.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
19. októbra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Plastickej chirurgii na Ventúrskej hrozí pokuta až do 33-tisíc eur

Pokuta až do výšky 33-tisíc eur hrozí bratislavskej klinike plastickej chirurgie Adelais Clinique za to, že poskytuje zdravotnú starostlivosť bez povolenia. Na tlačovej besede o tom informoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo.

Bratislavský kraj podľa neho už 3. októbra tohto roka vydal voči klinike predbežné opatrenie, aby nevykonávala svoju činnosť. „Zistili sme, že sa tam nepreberá pošta, že sa tam nedvíhajú telefóny, a preto sme boli osobne odovzdať toto predbežné opatrenie,“ povedal Frešo. Klinika totiž podľa neho nedostala povolenie na svoju činnosť ani od BSK, ani od Ministerstva zdravotníctva SR. Kraj preto voči klinike začal správne konanie, pričom lehota na vyjadrenie kliniky sa podľa Freša skončila v utorok.

Klinika sa na svojej webovej stránke prezentuje ako „unikátne zdravotnícke zariadenie v centre Starého Mesta, ktoré poskytuje špecializované služby estetickej medicíny, plastickej bioregeneračnej chirurgie a ďalších lekárskych odborov v nových priestoroch plne vybavených najmodernejšími technológiami“. Uvádza, že má za sebou 20 rokov praxe a tisíce zákrokov. Garantom a konateľom kliniky je lekár Yassine Ghazi.

Dr.yassine_ghazi_aesthetic_training_fb.jpg
www.facebook.com

Lekár samosprávneho kraja Valerián Potičný upozornil na to, že klinika plastickej chirurgie porušila zákon o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. „Každá spoločnosť alebo fyzická osoba musí získať licenciu buď od samosprávneho kraja alebo od ministerstva zdravotníctva,“ povedal. To sa však podľa neho nestalo. Ako objasnil, licenciu na poskytovanie zdravotnej starostlivosti udeľuje rezort zdravotníctva v prípade, ak poskytovateľ pôsobí na území viacerých samosprávnych krajov.

Podľa riaditeľky odboru zdravotníctva a farmácie BSK Jany Ježíkovej by si mali ľudia skontrolovať, či poskytovateľ zdravotnej starostlivosti má na svoju činnosť povolenie. „Je to forma preverenia jeho odbornosti, nielen medicínskej, ale aj jeho materiálnej a personálnej pripravenosti,“ uviedla. Samosprávne kraje podľa nej kontrolujú široký rozsah povinností lekára, okrem správne poskytnutej zdravotnej starostlivosti, čo môže preverovať len Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Ambulancia by mala podľa Ježíkovej mať zverejnený názov lekára alebo poskyvateľa. „Každý poskytovateľ je povinný mať na viditeľnom mieste umiestnené svoje obchodné meno, meno a priezvisko, svoje odborné zameranie a ordinačné hodiny, ktoré schválil samosprávny kraj,“ informovala. Ambulancie by podľa nej mali mať takisto zverejnený svoj cenník. To, či má poskytovateľ zdravotnej starostlivosti príslušné povolenie od samosprávneho kraja, si podľa Ježíkovej môžu ľudia skontrolovať na stránke www.e-vuc.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X