Plaváreň v ZŠ Pankúchovej prejde obnovou, Petržalka získala viac ako milión eur dotáciu

Kolaz petrzalka bratislava plavaren rekonstrukcia.jpg
Foto: petrzalka.sk - koláž BratislavaDen.sk

Samospráva sa bude podieľať viac ako 775-tisícmi eur, celková cena rekonštrukcie bude približne 1,8 milióna eur.

Petržalka získala viac ako milión eur na obnovu plavárne v Základnej škole (ZŠ) Pankúchova. Ako informovala hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková, ide o dotáciu z Fondu na podporu športu, ktorú musí samospráva vyčerpať do konca roka 2025.

Pridelená dotácia v rámci výzvy Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry bude slúžiť na sanáciu stavebných porúch a obnovu školskej plavárne. Petržalka sa bude podieľať na projekte čiastkou viac ako 775-tisíc eur. Celková cena rekonštrukcie bude približne 1,8 milióna eur.

Plavecké bazény

Mestská časť má okrem Petržalskej plavárne, ktorá je samostatnou organizáciou patriacou pod Športové zariadenia Petržalky, v správe aj ďalšie štyri plavecké bazény. Tie sú súčasťou ZŠ Pankúchova, Turnianska, Holíčska a Budatínska, kde slúžia pre športové aktivity žiakov, ako aj rôzne plavecké kluby.

Bazen pankuchova.jpg
Foto: petrzalka.sk

Na všetkých bazénoch sa dekádami odkladanej údržby podpísal zub času, pričom najviditeľnejšie práve na bazénovej hale ZŠ Pankúchova, ktorá je roky v havarijnom stave,“ poznamenala Halašková.

V dôsledku opotrebenia a odkladaných investícií sú všetky kovové prvky v bazénovej hale vrátane vzduchotechniky napadnuté koróziou. Samotná bazénová vaňa je železobetónová a jej technický stav neumožňuje prevádzku bazéna,” vysvetľuje zástupca prednostu pre investície miestneho úradu Miloš Holán. Ako dodáva, obmedzená je tak aj reprezentačná činnosť a aktuálne nie je možné v školskej plavárni usporadúvať oficiálne súťaže pre deti a mládež na vyššej okresnej či regionálnej úrovni.

Komplexná obnova

Cieľom opráv bude podľa Holána komplexná obnova školskej plavárne, súčasťou ktorej bude aj prispôsobenie vstupu do bazéna pre zdravotne znevýhodnených plavcov. V prvom rade však príde k sanácii podkladu pod bazénom, ktorý je výrazne podmytý. Známy je už aj zhotoviteľ. „Verejným obstarávaním bol vybraný uchádzač s najnižšou cenou diela v hodnote zhruba 1,8 milióna eur,“ dodala hovorkyňa mestskej časti.

Samospráva získala tiež dotáciu na projekt výstavby modernej multifunkčnej športovej haly v areáli školy na Pankúchovej vo výške 1,2 milióna eur od Ministerstva investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Na výstavbu haly už bežia dve súťaže, dotáciu je potrebné vyčerpať do konca tohto roka.

Satne pankuchova.jpg
Foto: petrzalka.sk
Bazen pankuchova 1.jpg
Foto: petrzalka.sk
Sprchy pankuchova.jpg
Foto: petrzalka.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk