Plavba po Dunaji sa pre muža so ženou takmer stala tragickou. Svoju úlohu pri nehode zohral alkohol

polícia
SITA

Pri utorkovej nehode lode pri moste Apollo úradoval alkohol.

Utorková plavba muža a ženy po Dunaji mohla skončiť celkom inak. Aj vodca plavidla musí byť triezvy a sústredený na riadenie, čo sa v tomto prípade nestalo. Muž, ktorý viedol plavidlo podľa slov policajnej hovorkyne Lucie Mihalíkovej po udalosti javil známky požitia alkoholických nápojov. A konzumáciu alkoholu pred jazdou potvrdili aj dve dychové skúšky. 30-ročnému mužovi namerali 2,4 a pri opakovanej až 2,7 promile alkoholu v dychu.

Podľa slov policajnej hovorkyne bola polícia prítomná aj na mieste, kde malo v utorok krátko po 22.30 hod. dôjsť k nárazu plavidla do pontónu. Po príchode polície boli už muž so ženou na brehu, pričom žena bola za účelom vykonania kontrolného vyšetrenia prevezená do jednej z bratislavských nemocníc. Podľa doterajších zistení sa spoločne plavili smerom z Devína, až kým nenarazili do pontónu.

Z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky ho policajti v súlade so zákonom obmedzili na osobnej slobode a za účelom vykonania potrebných procesných úkonov eskortovali na príslušné policajné oddelenie. Vecou sa zaoberá poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II,“ uzavrela policajná hovorkyňa.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk