Plavidlo slúžiace ako kultúrne stredisko na Dunaji zachvátil požiar, zasahovali hasiči aj polícia

Kolaz bratislava poziar hasici.jpg
Foto: Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave

Hasiči rýchlo zasiahli a našťastie sa nikomu nič nestalo. Polícia intenzívne vyšetruje príčiny. Organizácia Pink Whale potvrdila, že všetci sú v poriadku.

V blízkosti Nábrežia arm. gen. Ludvika Svobodu na rieke Dunaj bol v ranných hodinách nahlásený požiar na plavidle. Polícia spolu so záchrannými zložkami okamžite dorazili na miesto a riešili situáciu. Polícia na mieste vykonávala prvotné úkony.

V dôsledku požiaru na mieste na šťastie nedošlo ku zraneniam osôb. Presné príčiny a okolnosti vzniku požiaru sú predmetom vyšetrovania policajného zboru Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I.

Na mieste zasahovalo 17 príslušníkov Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy s 5 kusmi hasičskej techniky a na mieste sa nachádzal aj zisťovateľ príčin vzniku požiarov – príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Zasahujúci hasiči požiar v krátkom čase lokalizovali a momentálne pracujú na rozoberaní konštrukcie lodného kontajnera. Hasiči zároveň skontrolovali celé podpalubie,“ informoval hovorca KR HaZZ v Bratislave npor. Mgr. Štefan Koči.

Vyjadrila sa aj organizácia, ktorá na mieste prevádzkuje kultúrne stredisko. „Čaute. Sme všetci OK. Ďalšie info zatiaľ nemáme,“ informovali na svojej sociálnej sieti Pink Whale.

Lod 1 b.jpg
Foto: Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave
Lod 2 b.jpg
Foto: Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave
Lod 3 b.jpg
Foto: Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk