Pláž Lido má súhlas od mesta, stáť by mohla do dvoch rokov od začiatku výstavby

Lido compass_architekti.jpg
Ateliér Compass Architekti

Prírodné kúpalisko by sa mohlo vrátiť na breh Dunaja. Asociácia bratislavských vodáckych klubov, ktorá za projektom mestskej pláže Lido Lagúna stojí, dostala súhlasné stanovisko od mesta. Informoval o tom portál etrend.sk.

Súhlasné stanovisko od vedenia mesta bolo základným predpokladom k začiatku realizácie projektu mestskej pláže. Mesto však plán oživiť kúpalisko privítalo. Malo niekoľko technických pripomienok, ktoré autori štúdie v súčasnosti zapracovávajú do projektu. Následne bude mesto musieť zmeniť územný plán, aby mohli projekt zrealizovať.

Lido1_compass_architekti.jpg
Ateliér Compass Architekti

Ak sa tak stane, zrealizovaniu projektu už nič nebude stáť v ceste. Vybudovanie pláže by malo stáť okolo 400-tisíc eur. Podľa návrhu by lagúna mala mať dĺžku 400 a šírku 35 až 40 metrov. Okrem kúpania by lagúna slúžila na šport a relax.

Lido2_compass_architekti.jpg
Ateliér Compass Architekti

Projekt Nové Lido – novej mestskej štvrte na brehu Dunaja – má ambíciu prepojiť Staré Mesto a Ružinov s Petržalkou. Svmestom má byť územie prepojené električkou. Okrem rezidenčnej zložky majú byť jeho súčasťou aj kancelárie a objekty pre voľnočasové aktivity.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk