Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ples v opere 2016
16
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Tanečníci na parkete počas Šestnásteho ročníka Plesu v opere. Foto: SITA
10. januára 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

16. Ples v opere otvoril plesovú sezónu na Slovensku. Takto to tam vyzeralo

Dobročinný 16. Ples v opere v sobotu večer odštartoval sezónu plesov a bálov na Slovensku vo veľkom štýle. Honosne vyzdobené priestory historickej budovy SND v Bratislave vyše 300 párom hostí pripomenuli, že sny sa stávajú skutočnosťou, či už pri unikátnom úvodnom ceremoniáli alebo počas zaujímavých hudobných vystúpení.

Aj tento ročník prestížneho podujatia sa však okrem jednej noci zábavy niesol najmä v znamení pomoci iným. „Myslím si, že môžem prezradiť, že sa nám už určite podarí zriadiť a zabezpečiť prevádzku štvrtého Centra včasnej intervencie v Banskej Bystrici a sme na to veľmi hrdí,“ uviedla riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová. Výťažok zo vstupeniek všetkých pozvaných hostí putoval na vytvorenie špecializovaného centra, ktoré bude poskytovať odborné služby a pomoc rodinám s deťmi, ktorých vývin je z rôznych dôvodov ohrozený či oneskorený.

Ples v opere 2016
Spevák Paul Young úderom na gong slávnostne otvoril Šestnásty ročník Plesu v opere. Foto: SITA

„Nemáme ešte finálnu sumu, ale vieme, že toľko, koľko sme potrebovali vyzbierať na ten účel, už máme. To je, samozrejme, veľké zadosťučinenie pre nás všetkých,“ povedal hostiteľ plesu a generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko Pavol Lančarič.

Dobročinný účel plesu bol jedným z hlavných lákadiel i pre niekoľkých tohtoročných „debutantov“, medzi ktorými nechýbali známe osobnosti z oblasti športu, kultúry, ale aj obchodu či IT. Medzi nováčikmi 16. Plesu v opere bol napríklad spoluzakladateľ CEO spoločnosti Pixel Federation Šimon Šicko, občianska aktivistka Zuzana Wienk, riaditeľ slovenskej pobočky Google Rasťo Kulich či hokejista Richard Lintner.

„Musím povedať, že ma presvedčilo to, že je to charitatívna akcia,“ priznal úspešný podnikateľ Šimon Šicko. „Na druhej strane, išli sem aj niektorí naši známi z IT, sme tu taká partia, takže tu robíme taký ostrovček pozitívnej deviácie,“ uviedol s úsmevom.

Ples v opere 2016
Hokejista Richard Lintner (vpravo v popredí) počas príchodu na Šestnásty ročník Plesu v opere. Foto: SITA

Hlavným umeleckým zážitkom Plesu v opere bol tradične úvodný ceremoniál, ktorý tento rok hostí preniesol do ríše snov. Tanečné skupiny, sólisti, orchester i herec Boris Farkaš vytvorili jedinečné divadlo zosnované v snovej atmosfére, keď nad improvizovaným tanečným parketom lietal obrovský rozsvietený mesiac a tanečníci tancovali medzi hviezdnou oblohou.

„Asi najviac zo všetkého šlo o nejaké posolstvo, že je možnosť v dnešnej dobe snívať a tie sny si môžeme plniť, čo je skvelé,“ povedala režisérka Plesu v opere Jana Burkiewicz, ktorá do programu zakomponovala množstvo zaujímavých svetelných efektov či zaujímavých rekvizít. „Veľmi rada pracujem so súčasnými technológiami, takže snáď to bolo vidieť na tých šatách i na mesiaci, kde som použila technológiu LED svetiel, s ktorými už dlhší čas experimentujem,“ dodala.

Ples v opere 2016
Ukážka z programu Šestnásteho ročníka Plesu v opere. Foto: SITA

Hostí prestížneho Plesu v opere privítala moderátorka Vera Wisterová v prekrásnych honosných tmavomodrých šatách z dielne Marcela Holubca W. Ešte pred symbolickým úderom na gong, ktorý tento rok patril legendárnemu spevákovi Paulovi Youngovi, sa po jej boku objavili hostitelia Plesu v opere – Pavol Lančarič a Marián Chudovský, riaditeľ SND. Po umeleckom úvodnom ceremoniáli už tanečný parket patril prvému, druhému i tretiemu valčíku večera a všetkým pozvaným hosťom.

Prekvapením večera boli najmä hudobné vystúpenia, ktoré sa niesli v duchu netradičných hudobných spojení. Známe hity Modusu tak zazneli v podaní Janka Lehotského, Oskara Rózsu, Eugena Vizváryho, Františka Grigláka a Martina Valihoru, ku ktorým sa pridala i speváčka Katka Knechtová. Obľúbený slovenský jazzman Peter Lipa sa zas na pódiu spojil s Janou Kirschner, ktorá odspievala svoje najznámejšie hity i novšie skladby. Ikonická skladba Imagine od Johna Lennona zas zaznela v podaní Dana Bártu, Ondřeja Brzobohatého a Matěja Rupperta s kapelou.

Ples v opere 2016
Moderátorka plesu Vera Wisterová počas Šestnástneho ročníka Plesu v opere. Foto: SITA

„My sa snažíme účinkujúcich vždy vyberať tak, aby to bola aj tanečná hudba, aby sa hostia zabavili, takže si myslím, že sa nám to aj tento rok podarilo,“ povedala riaditeľka plesu Andrea Cocherová. „Teším sa na Paula Younga. Počula som dnes trošku aj z jeho skúšky, sú to všetko veľké hity, takže sa teším, ako sa pri ňom dnes všetci zabavíme,“ uviedla ešte pred vystúpením slávneho britského hudobníka.

„Ja som tá generácia, ktorá vyrastala na hitoch 80. rokov, takže ja si určite prídem na svoje,“ dodala. Paul Young zabavil hostí 16. Plesu v opere svojimi najväčšími hitmi ako „Wherever I Lay My Hat“, „Come Back and Stay“ či „Everytime You Go Away“.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X