Po Bratislave sa pohybuje podvodník. Pýta peniaze a keď odmietnete, začne vás citovo vydierať

muž, podvodník
Foto: ilustračné, Gettyimages

Podvodník, ktorý sa predstavil ako Martin, okradol údajne už viacero ľudí. Prišiel s výhovorkou, že sa vymkol v byte a potrebuje peniaze na taxík.

Ak bývate v Karlovej Vsi a okolí, zbystrite pozornosť. Na viacerých miestach sa objavil už istý Martin, ktorý od ľudí pýta peniaze. V sobotu 13. novembra podvečer ho stretol aj pán Martin, ktorý mužovi uveril a požičal mu pár eur.

Zrejme si ho podvodník vyhliadol

Pán Martin bol práve pred kostolom na Námestí svätého Františka, keď si všimol cudzieho muža. Pobral sa ďalej k mäsiarstvu, no po pár metroch sa otočil, pretože muž na neho kričal.

Martin si myslí, že muž, ktorý sa zhodou okolností predstavil rovnakým menom, si ho vyhliadol. Muž bol vysoký okolo 160 až 165 centimetrov, bol chudej postavy. Na hlave mal tmavú čiapku a cez plecia prehodenú bundu svetlejšej farby.

„Taktiež som si všimol, keď mal chvíľu rúško pod nosom, že má riedke fúzy svetlej farby. Nešlo o bezdomovca, bol slušne oblečený a vyzeral ako bežný muž,“ opísal pre Bratislavadeň vzhľad muža Martin.

Bol ochotný počkať na výber peňazí

Podvodník mal v rukáve prichystanú výhovorku o tom, že sa údajne vymkol v byte neďaleko. Keďže malo ísť o podnájom a kľúčová služba je pridrahá, potreboval 18 eur na taxík do Bernolákova, kde majiteľ bytu býva a dal by mu náhradné kľúče.

Martinovi sa však muž nepozdával a odpovedal, že peniaze drží len na karte, ktorú pri sebe momentálne nemá. Podvodník sa však nedal odbiť a bol ochotný počkať, kým si Martin zbehne po kartu a pôjdu spolu k bankomatu. Sľuboval, že na druhý deň vráti dvojnásobok peňazí.

Citové vydieranie

Keď podvodník videl, že na Martina výhovorka nezaberá, začal ho citovo vydierať. „Skoro sa rozplakal so slovami, že je vonku zima, nemá kam ísť a je hladný a smädný,“ pokračuje v rozprávaní Martin.

Keďže sa Bratislavčan tiež v minulosti už vymkol, muža mu prišlo ľúto. Nakoniec mu dal pár eur. Dohodli sa, že na druhý deň muž zavolá Martinovi a stretnú sa osobne, aby peniaze vrátil. Ako asi tušíte, po mužovi sa akoby zľahla zem. Sám od seba sa neozval a nereagoval ani na jeden Martinov telefonát.

Muž úradoval na viacerých miestach

Martin si telefónne číslo, ktoré mu muž nadiktoval, overil cez prehliadač. Našiel negatívne recenzie na majiteľa, o ktorom písali ďalší ľudia, že ide o podvodníka.

Následne varoval pred mužom aj na sociálnej sieti. Ozvali sa mu ďalší, ktorí naleteli. Podvodníka stretli na Púpavovej ulici, Tománkovej ulici či v okolí polikliniky na Segnerovej ulici.

Martin kontaktoval na druhý deň aj políciu. Poslali na miesto, kde došlo k incidentu, hliadku. Polícia však odporúča v podobných prípadoch ihneď volať políciu, ktorá následne vyšle hliadku na preverenie miesta.

Stretli ste už v Bratislave podobného podvodníka?

Táto anketa už bola ukončená
23%
25%
52%

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk