Po bratislavských cestách sa premávalo päť opitých vodičov. Dvaja z nich šoférovali aj napriek zákazu

alkohol za volantom
ilustračné: depositphotos.com

Počas uplynulých dní policajti odhalili počas bežných kontrol päť vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu. Bezohľadných vodičov eskortovali na políciu. Niektorých už obvinili, ďalších ešte obvinia z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky po ich vytriezvení.

Jedného z opitých vodičov zastavili policajti v stredu necelú hodinu pred polnocou na Mramorovej ulici. Dvadsaťročný Štefan B. z okresu Námestovo šoféroval Citroën Jumper. Policajti mu pri kontrole namerali 1,08 promile alkoholu v dychu. Vodič mal navyše už predtým zákaz viesť motorové vozidlo do 7. apríla 2019.

Ďalšieho vodiča zastavili na Dvojkrížnej ulici vo štvrtok, pričom 37-ročný Roman C. zo Senca odmietol skúšku na zistenie prítomnosti alkoholu.

S pozitívnym výsledkom skončila aj dychová skúška v prípade 28-ročného Róberta I. z Košíc na Šancovej ulici. Vodič BMW X6 nafúkal 1,19 promile alkoholu. V súčasnosti je už obvinený a prípad riešia v superrýchlom konaní.

Až 2,48 promile alkoholu namerali policajti aj 28-ročnému Róbertovi P. z Bratislavy. Zastavili ho vo štvrtok na Parkovej ulici v Bratislave.

Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia čelí aj 34-ročný Martin Ch. z Bratislavy. Pri kontrole mu namerali 1,83 promile alkoholu v dychu. Jazdil aj napriek zákazu viesť motorové vozidlá. Prípad rovnako riešia v superrýchlom konaní.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk