Opäť sa uskutočnia novomestské Veľkonočné trhy, veľkonočný jarmok v Dúbravke a karloveský Svetový deň cirkusu

Velkonocné trhy velka noc trh
Foto: ilustračné, GettyImages

Karlovu Ves zas čaká počas víkendu 10. ročník festivalu Svetový deň cirkusu.

Počas predsviatočného obdobia si pripravilo Nové Mesto zaujímavú udalosť, pri Novej tržnici na Trnavskom mýte Novomestské Veľkonočné trhy a festival pouličného jedla Street food fest.

Na svoje si prídu deti, pre ktoré tu bude počas 4 dní od 7. do 10. apríla pripravený detský kolotoč zadarmo. Taktiež sa budú môcť zapojiť do hľadania vajíčok alebo veľkonočných dielničiek v Novej tržnici.

V Dúbravke sa bude konať počas najbližšieho víkendu veľkonočný jarmok. Ako informovala hovorkyňa mestskej časti Lucia Marcinátová, uskutoční sa v piatok 8. apríla a v sobotu 9. apríla v priestoroch Domu kultúry Dúbravka.

Stánky si trhovníci pred kultúrnym domom rozložia už v piatok dopoludnia, program sa začína popoludní,“ uviedla. Program bude pozostávať z ukážok remesiel, hudobných vystúpení či športových súťaží pre deti.

Karlovu Ves čaká počas najbližšieho víkendu 10. ročník festivalu Svetový deň cirkusu 2022. Ako informoval hovorca mestskej časti Branislav Heldes, podujatie sa uskutoční od piatku 8. apríla do nedele 10. apríla v Karloveskom centre kultúry.

Oslava Svetového dňa cirkusu je medzinárodnou tradíciou. Jeho oficiálny dátum je tretia aprílová sobota, avšak bratislavský festival je o týždeň posunutý pre kolíziu s veľkonočnými sviatkami. Podujatie je organizované občianskym združením Cirkus-kus v spolupráci s Karlovou Vsou,“ uviedla vedúca oddelenia kultúry v Karlovej Vsi Adriána Rabatinová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk