Po Dúbravsko-Karloveskej radiále by mali električky začať premávať o necelé dva týždne

Rekonštrukcia Dúbravsko-Karloveskej radiály od tunela po Molecovu počas záverečného procesu povoľovania na predčasné užívanie v rámci poslednej etapy modernizácie Dúbravsko-Karloveskej radiály, ktorú spustilo Hlavné mesto Bratislava začiatkom mája 2020. Prebiehajú posledné práce na zastávkach MHD, pokládke rozchodníka od Tunela smerom do Karlovej Vsi, na chodníkoch a začínajú realizovať obrubníky či vrstvy vozovky, aby sa mohla premávka v smere do centra obnoviť v obidvoch pruhoch. Do konca rekonštrukcie zostáva už len niekoľko týždňov a doprava v meste sa stane rýchlejšou, pohodlnejšou a modernejšou. Bratislava, 2. október 2020.
Foto: SITA/BSK

Električky po Dúbravsko-Karloveskej radiále v Bratislave začnú premávať o necelé dva týždne. Posledný avizovaný termín spustenia električkovej trate do Dúbravky by mal byť podľa mesta dodržaný. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová.

Práce prebiehajú podľa harmonogramu a termín, ktorý sme avizovali, je platný. V pondelok 26. októbra spustíme prevádzku električky po zrekonštruovanej trati v Karlovej Vsi a Dúbravke v celej jej dĺžke,“ uviedla hovorkyňa.

Najkomplikovanejšia etapa

Po spustení električky budú ešte do polovice novembra opravovať prípadné nedorobkov, ktoré však už neobmedzia prevádzku električky.

Poslednú a zároveň najkomplikovanejšiu etapu rekonštrukcie trate, od tunela po Molecovu, spustilo mesto začiatkom mája a boli s ňou spojené viaceré dopravné obmedzenia vrátane výluky električkovej dopravy.

Integrovaná infraštruktúra

Modernizácia Dúbravsko-Karloveskej radiály v celkovej hodnote 65,1 milióna eur s DPH je financovaná zo zdrojov EÚ prostredníctvom Operačného programu Integrovaná infraštruktúra.

S rekonštrukciou električkovej trate mesto začalo minulý rok v júni. Obmedzenia mali pôvodne trvať do septembra, aktuálnym termínom kompletného spustenia trate je 26. október.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk