Po kúpe 85 autobusov za viac ako 27 miliónov eur vymení DPB aj mikrobusy linky 44

Mikrobus pixabay.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

Po trase tejto linky môže vzhľadom na úzke uličky jazdiť len mikrobus.

Dopravný podnik Bratislava (DPB) chce vymeniť mikrobusy jazdiace na linke 44 v hlavnom meste. Plánuje tak urobiť v rámci veľkého autobusového tendra na nákup 85 autobusov za vyše 27 mil. eur. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

Po trase linky 44 môže jazdiť len mikrobus, a to vzhľadom na úzke uličky. Počas minulého týždňa nastala porucha vozidla, a tým pádom linka nejazdila vôbec, vtedy o tom informovali na sociálnej sieti. Náhradný autobus by sa totiž v úzkych uličkách nezmestil.

Štyri mikrobusy s maximálnou dĺžkou osem metrov a s kapacitou pre 22 cestujúcich vyjdú na 915-tisíc eur. „Všetky nové vozidlá budú nízkopodlažné s výklopnými plošinami pre zdravotne postihnutých, plne klimatizované, s vnútorným a vonkajším kamerovým systémom,“ uviedla hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

Nové vozidlá podľa jej slov majú mať kožené alebo koženkové sedadlá, USB nabíjačky, WiFi, budú schopné automaticky počítať cestujúcich a ich motor bude vyhovovať najnovším emisným normám. Okrem štyroch mikrobusov chce dopravný podnik kúpiť aj 81 nízkopodlažných trojnápravových autobusov s maximálnou dĺžkou 18,8 metra, na kúpu ktorých minie 26,8 milióna eur. Chcú nimi nahradiť staršie vozidlá typu Karosa, Tedom či Solaris.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk