Po modernizácií bude ihrisko v Karlovej Vsi vhodné aj pre zdravotne znevýhodnené deti

Ihrisko znevyhodnene deti karlova ves.jpg
Foto: ilustračné, Karlova Ves

O tom aké hracie prvky na ihrisku budú, rozhodnú rodičia prostredníctvom ankety.

V Karlovej Vsi vznikne modernizáciou ihriska na Adámiho ulici prvé ihrisko pre zdravotne znevýhodnené deti. V tlačovej správe o tom informoval hovorca mestskej časti Branislav Heldes.

Pri príprave projektu postupnej rozsiahlejšej rekonštrukcie ihriska sme nemohli nemyslieť na deti, pre ktoré sú bežné hracie prvky neprístupné,“ vysvetľuje zámer modernizácie starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

O tom, aké hracie prvky na ihrisku budú, rozhodnú rodičia prostredníctvom anonymnej ankety do 10. mája. Mestská časť následne pripraví projekt modernizácie súčasného ihriska.

Rodičia majú možnosť hlasovať za hojdačku alebo kolotoč pre dieťa na invalidnom vozíku či hojdačku pre deti, ktoré trpia epilepsiou.

Pre finančnú aj stavebnú náročnosť bude modernizácia rozdelená na viacero etáp, aby nevyradila z prevádzky celé ihrisko, keďže ho navštevuje veľa rodičov s deťmi,“ vysvetlil hovorca Karlovej Vsi. Súčasťou modernizácie nebudú len nové hracie prvky a dopadové plochy, zmení sa aj jeho usporiadanie.

Uvítame názor rodičov znevýhodnených detí na začlenenie takýchto hracích prvkov do projektu. Vyhodnotíme ich spolu s projektantom a budeme na ne prihliadať pri spracovaní výsledného projektu modernizácie,“ doplnil vicestarosta Branislav Záhradník.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk