Po pandémii ožíva aj cestovný ruch: Turisti hodnotia návštevu centra Bratislavy ako excelentnú

Ulice turisti turizmus Bratislava
Foto: ilustračné, GettyImages

Vyplýva to z hodnotenia návštevníkov Starého Mesta na internetovej stránke Tripadvisor.

Väčšina turistov hodnotí návštevu centra Bratislavy ako excelentnú. Vyplýva to zo správy mestskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Tourist Board (BTB). „Skvelou vizitkou kvality cestovného ruchu v Bratislave je excelentné hodnotenie 4,5 bodu z piatich na internetovej stránke Tripadvisor spomedzi návštevníkov, ktorí hodnotili Staré Mesto,“ uvádza Julius Buday z BTB.

Oživenie cestovného ruchu v hlavnom meste po dvoch pandemických rokoch podľa BTB sa začalo už od začiatku minulého roka, pričom výraznejší záujem o prenocovanie v Bratislave nastal v apríli a následne v letných mesiacoch.

Podľa oficiálnych štatistík zverejnených Štatistickým úradom SR bola úroveň prenocovaní návštevníkov v hlavnom meste počas letných mesiacov na úrovni 70 percent v porovnaní s predpandemickým rokom 2019,“ priblížil Buday.

Návštevníci prichádzali do Bratislavy najmä z Českej republiky, Rakúska či Nemecka. Vracať po dvojročnej prestávke sa začali aj turisti z Veľkej Británie a USA. „Zahraniční návštevníci vo svojich hodnoteniach vyzdvihovali okrem atmosféry, pamiatok a dobre fungujúcej dopravy v Bratislave aj dobrý výber reštaurácií a kaviarní, ako i pešiu dostupnosť najväčších turisticky atraktívnych miest nachádzajúcich sa v centre mesta,“ uzavrel Buday.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk