Po prerušení vlakovej dopravy sú problematické jednokoľajné trate

vlak
ilustračné: SITA

Ako informovala Železničná spoločnosť Slovensko, taktiež vznikajú problémy v obratoch vlakových súprav a so zabezpečením personálu do vlakov. Medzi stanicami Vinohrady a Hlavná stanica v Bratislave sa vznietila lokomotíva osobného vlaku.

Po prerušení osobnej železničnej dopravy v stredu večer z dôvodu vplyvov počasia zostávajú problematickými jednokoľajové trate. „Taktiež vznikajú problémy v obratoch vlakových súprav a so zabezpečením personálu do vlakov,“  informoval agentúru SITA hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) Tomáš Kováč. Z týchto dôvodov meškajú vlaky z Bratislavy a do Bratislavy niekoľko desiatok minút.

Národný vlakový dopravca medzitým na Twitteri oznámil, že v traťovom úseku Bratislava-Vinohrady – Bratislava-Vajnory vo štvrtok od 11.40 hod prerušili dopravu. Obnovili ju po hodine a pol o 13.10 hod. Príčinou prerušenia dopravy v tomto úseku bolo podľa Kováča vznietenie lokomotívy vlaku REX z Nových Zámkov do hlavného mesta. Hovorca dodal, že ide o lokomotívu, ktorú má ZSSK zapožičanú.

Prerušenie dopravy zapríčinilo aj počasie

Počasie podľa ZSSK zapríčinilo v železničnej doprave viaceré mimoriadne udalosti. „Všetky tieto udalosti boli spôsobené počasím, popadanými stromami či poškodeným trolejovým vedením,“  poznamenal Kováč. Spadnutý strom na trati spôsobil prerušenie dopravy v úseku Zbojská – Pohronská Polhora a meškanie vlaku Tisovec – Brezno 65 minút.

Pre výpadok napájania v stanici Bratislava-Nové mesto meškal medzinárodný vlak raijet xpress Zürich – Bratislava dve minúty. Vlak EuroCity (EC) Metropolitan Slovenská strela z Prahy do Bratislavy mal oneskorenie 119 minút. Dôvodom bol spadnutý strom na trati a neplánovaná výluka trolejového vedenia na prvej koľaji v úseku Veľké Leváre – Malacky.

Meškali aj medzinárodné vlaky

Pre poškodenie a neplánovanú výluku trolejového vedenia na druhej koľaji v úseku Bratislava-Vajnory – Bratislava Hl. st. išiel medzinárodný vlak EuroNight (EN) Metropol z Budapešti do Břeclavi a rýchlik Vojšín z Košíc do Bratislavy cez stanicu Bratislava-východ. Spadnuté stromy a neplánovaná výluka trolejového vedenia skomplikovali dopravu aj v úseku Sekule – Veľké Leváre.

V úseku Bratislava UNS – Bratislava-Nové Mesto zasahovali konáre do druhej koľaje, doprava preto viedla po prvej koľaji. Pre poškodené trolejové vedenie a jeho neplánovanú výluku na prvej koľaji v úseku Trnovec nad Váhom – Tvrdošovce išiel rýchlik Poľana zo stanice Bratislava-Nové Mesto do Prešova odklonom cez Žilinu a Vrútky.

Pre konáre na trolejovom vedení na druhej koľaji v úseku Galanta – Gáň museli vlaky z Galanty do Trnavy a z Trnavy do Šale nahradiť autobusmi. Po búrke prerušili vlakovú dopravu v úseku Ivanka pri Nitre – Nitra, následkom toho meškal osobný vlak z Nových Zámkov do Nitry 81 minút a opačne 99 minút. Spadnutý strom a zásah hasičov v úseku Nová Baňa – Hronský Beňadik sa však zaobišiel bez vplyvu na grafikon.

Neplánovaná výluka trolejového vedenia na prvej a druhej koľaji v úseku Sekule – Kúty št. hr. spôsobila meškanie vlaku EN Metropol z Budapešti do Břeclavi 242 minút a EC Metropolitan Slovenská strela z Prahy do Bratislavy 224 minút. osobné vlaky Bratislava – Kúty a Kúty – Bratislava meškali 277, resp. 319 minút. Na hlavnej koľaji v úseku Topoľčany – Ludanice spadol strom, trať zostala prejazdná.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk