Po sviatkoch kontajnery na Dlhých Dieloch praskali vo švíkoch až tak, že sa k nim nedostali smetiari

Plné kontajnery na Dlhých Dieloch

Po sviatkoch praskajú kontajnery vo švíkoch. Sú v nich odpadky a obaly od jedla, pyrotechniky či darčekov. Nechýbali ani vianočné stromčeky.

Sviatky sú oficiálne za nami a ľudia sa zbavujú odpadkov, ktoré sa v domácnosti počas tohto obdobia v ich domácnostiach nahromadili. Na Majerníkovej ulici na Dlhých Dieloch boli kontajnery naplnené odpadkami až po strop a z kontajnerov doslova pretekali. Jeden z obyvateľov Dlhých Dielov celú situáciu zaznamenal na krátke video, ktoré zavesil na Facebook.

Pod videom sa strhla diskusia. Niektorí z diskutujúcich uviedli, že podobná situácia nebola iba pri kontajneroch na Majerníkovej ulici, ale aj v ďalších uliciach Dlhých Dielov. Obyvatelia mestskej časti boli z preplnených kontajnerov prekvapení a pýtali sa, ako je možné, že smetiari kontajnery nevyprázdnili.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

OLO nedokázalo odniesť odpad

Do diskusie sa zapojila aj samotná organizácia OLO – Odvoz a likvidáciu odpadu. Organizácia uviedla, že po opakovaných pokusoch sa im nepodarilo kontajnery vyprázdniť: „Niekoľkokrát sme sa snažili vykonať odvoz odpadu podľa harmonogramu, ale kvôli nezjazdnej komunikácií, zle parkujúcim autám a neprístupnosti k nádobám z dôvodu snehu, sa nám to nepodarilo. Viackrát sme upozorňovali správcov nehnuteľností, aby zabezpečili prístupnosť nádob, ale neúspešne. Momentálne situáciu riešime už aj cez Oddelenie životného prostredia hlavného mesta,“  napísala na Facebook organizácia. Problémom bolo i to, že kontajnery neboli uzamknuté a ohradené a taktiež aj samotný odpad – neboli napríklad stlačené krabice, ktoré zaberali zbytočne veľa miesta. Boli kontajnery aj vo vašom okolí po sviatkoch v podobnom stave?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk