Po upršaných dňoch nás čaká slnko a oteplenie, takáto je predpoveď pre Bratislavu a okolie

Oblaky, počasie, zamračené
Foto: ilustračné, pixabay.com

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal predpoveď počasia na najbližšie dni, podľa predpokladu slovenských meteorológov bude v nadchádzajúce dni v Bratislave a okolí nasledovne.

Ako sa zdá, po upršaných dňoch nás čaká slnko a mierne oteplenie, SHMÚ totižto hlási na utorok 4. decembra 2018 polooblačno. Nočná teplota dosiahne hodnotu 2 stupne Celzia nad nulou a počas dňa sa oteplí na maximálnych 12 stupňov Celzia. Oproti predchádzajúcim dňom, kedy sa teploty pohybovali okolo nuly ide teda o niekoľko stupňové oteplenie. Polooblačný deň bude sprevádzať západný vietor, ktorý zafúka rýchlosťou 4 m/s.

Na stredu 5. decembra 2018 hlásia slovenskí meteorológovia jasnú oblohu. Počasie v Bratislave a okolí by tak malo byť bez oblakov. Počas noci sa bude ortuť teplomera pohybovať okolo bodu mrazu, SHMÚ totižto hlási rovných 0 stupňov Celzia. Cez deň sa oteplí a teplota dosiahne maximum 5 stupňov Celzia. Slnečný deň doplní severozápadný vietor, ktorý zaveje rýchlosťou 2 m/s.

Vo štvrtok 6. decembra 2018, kedy k deťom zavíta Mikuláš, bude podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu nasledovne. Nočná teplota dosiahne hodnotu -4 stupne Celzia, počas dňa sa však ortuť teplomera vyšplhá nad bod mrazu a teplomer by mal ukazovať 3 stupne Celzia. Zamračený deň bez snehu tak zrejme zamrzí nejedno dieťa, ktorému sa príchod Mikuláša spája aj so snehovou nádielkou. Počas dňa bude fúkať juhovýchodný vietor, ktorý dosiahne rýchlosť 2 m/s.

Záver pracovného týždňa prinesie so sebou do hlavného mesta opäť dážď. Ako predpokladá SHMÚ, v piatok 7. decembra 2018 bude v Bratislave a okolí dážď. Nočná teplota dosiahne hodnotu 0 stupňov Celzia a denná sa bude pohybovať okolo 4 stupne Celzia nad nulou. Fúkať bude východný vietor s rýchlosťou 2 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk