Pobočku knižnice na Vyšehradskej ulici zrekonštruovali

Otvorenie pobocky kniznice petrzalka 2.jpg
petrzalka.sk

Miestna knižnica Petržalka zrekonštruovala ďalšiu zo svojich pobočiek, tentoraz na Vyšehradskej ulici, pre detských aj dospelých čitateľov. Slávnostne otvoriť pobočku prišli 18. júna starosta Petržalky Vladimír Bajan, riaditeľka Miestnej knižnice Katarína Bergerová, poslankyňa Lýdia Ovečková a architekt Martin Hudec. Krstnou mamou sa stala spisovateľka, Petržalčanka, Dana Hlavatá, ktorá pobočku knižnice obdarovala aj svojimi knižkami.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo zrekonštruovať ďalšiu z pobočiek našej knižnice. Pobočka na Vyšehradskej ulici bola pôvodne určená pre dospelých. Dnes v nej majú svoj priestor aj detskí čitatelia, a to je dôležité, lebo deti by sme mali viesť k čítaniu už od malička. Veď chceme, aby nám vyrastala vzdelaná mládež,“ povedal starosta Vladimír Bajan.

Rozsiahla rekonštrukcia

Rekonštrukciu v plnom rozsahu financovala mestská časť vo výške 29 000 eur. Časť kancelárskeho vybavenia, elektroniky, didaktických pomôcok a dennej miestnosti pre knihovníčku a úpravu vchodu s prístupom pre znevýhodnených návštevníkov hradila z vlastného rozpočtu knižnica.

Otvorenie pobocky kniznice petrzalka 1.jpg
petrzalka.sk

Rozsah rekonštrukcie predstavoval dispozičné riešenie, kompletnú revitalizáciu, opravy alebo výmeny stropov, bočných stien, elektroinštalácií s východiskovou revíznou správou, podláh so špeciálnou krytinou pre vyššiu záťaž, vybavenie novým knihovníckym mobiliárom s prihliadnutím na detskú zónu a čitárenský malý sektor, výmeny sanity a úpravy sociálnych priestorov a dennej miestnosti knihovníkov. Súčasťou rekonštrukcie bola výmena starej vchodovej mreže a doriešenie vstupu pre znevýhodnených čitateľov alebo kočíky či vozíky (nábeh a bočné madlá).

Pobočka bude slúžiť najmenším aj seniorom, poskytne oddych pri knihách, relax pri časopisoch a dennej tlači, vytvorí ponuku pre najmenších na zábavu aj poučenie, umožní mládeži a dospelým používať výpožičné absenčné a prezenčné služby, verejný inertnet, wi-fi sieť a získavať ďalšie užitočné informácie, čím skvalitní svoje okolie a obohatí spoločenské vyžitie okolitej komunity.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk