Počas Bratislavského majálesu si návštevníci užili tri úžasné dni plné kvalitnej hudby

Majales hex koncert.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Tri dni plné hudby a zaujímavého sprievodného programu si mohli Bratislavčania užiť od  4. do 6. mája. Na Tyršovom nábreží sa konal 11. ročník Bratislavského majálesu.

Bratislavský majáles patrí medzi najkrajšie podujatia, ktoré sa konajú v Bratislave. Na trojdňový festival na Tyršovom nábreží každoročne zavítajú tisíce divákov, aby si vychutnali kvalitnú hudbu a odštartovali tak letnú sezónu v hlavom meste. Bratislavčanom tento rok zlepšilo náladu i to, že bolo krásne počasie, a tak sa organizátori mohli držať stanoveného program.

Koncert bratislavsky majales.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Prvé koncerty sa začali v piatok 4. mája o 16.50 hod. s mladou hudobnou formáciou PRIE100R. Po nej pokračovali Bad Karma Boy a Solid Move. Posledný koncert prvého dňa odohral raper Vec, ktorý svojím vystúpením oslovil najmä mladších divákov. Počas druhého dňa sa diváci najviac tešili na reggae skupinu Medial Banana. Po skvelom koncerte tejto skupiny prišla na rad kapela Polemic, ktorá zahrala svoje najväčšie hity.

Hex koncert bratislavsky majales.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Vyvrcholenie tohto skvelého podujatia patrilo už tradične skupine Hex. Skupina potešila svojich verných fanúšikov informáciou, že budúci rok bude oslavovať jubilejné 30. narodeniny, a preto má v pláne veľký koncert v Bratislave. Počas Majálesu si diváci vychutnali obľúbenú skladbu Oteckovia či si zaspievali pesničku V piatok podvečer. Skupina ukončila koncert skladbou Keď sme sami. Diváci si vypýtali prídavok a skupina im ešte dopriala skladbu Nikdy nebolo lepšie.

Na záver celého podujatia si Bratislavčania vychutnali ohňostroj, ktorý na oblohu vystreľovali z lode na Dunaji. Magickú atmosféru doplnila nádherná hudba Na krásnom modrom Dunaji od rakúskeho hudobného skladateľa Johanna Straussa.

Bratislavský majáles je známy svojím bohatým sprievodným programom. Súčasťou tohtoročného majálesu bol obľúbený Street food park. Bratislavčania mohli ochutnať skvelé dobroty ako sladké a slané palacinky, indickú kuchyňu či tradičné bryndzové pirohy.

Bratislavsky majales stanok festival.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Pre návštevníkom bola atraktívna aj návšteva open air kaviarne Café Európa. V tomto priestore mohli zažiť zaujímavé diskusie, pozrieť si ukážky kuchárskych šou či ochutnať jedlá európskych krajín. Úspech tradične mala aj Župná dvadsiatka, obľúbená cyklojazda v pelotóne po Bratislave, ktorá odviedla cyklistov až do rakúskeho Bergu a Kittsee.

Ohnostroj majales podujatie.jpg
Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk