Počas Bystrických malých hodov vás čakajú tri dni zábavy

Kolotoc pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Pri príležitosti patrónov Záhorskej Bystrice sv. Petra a Pavla pripravuje mestská časť každoročne na konci júna Bystrické malé hody. Tento rok bude program rozdelený na tri dni. V piatok je prichystaný Filmový večer, v sobotu Rodinný deň a nedeľa sa ponesie v duchu ľudovej nôty.

Piatok po zotmení sa uskutoční premietanie letného kina, na Námestie Rodiny. Veselá rozprávka Paddington 2 poteší malých i veľkých.

V sobotu podvečer Bystrické malé hody začínajú programom pre deti. Pre deti je na sobotné popoludnie pripravený veselý zábavný program. O 17. hodine im moderátorka Lenka Debnárová zaspieva najznámejšie pesničky z rozprávok napríklad aj z Ľadového kráľovstva. Okrem súťaží a pesničiek čaká na deti skvelá kúzelnícka šou Petra Šestáka a veselá klauniáda šaša Jara, ktorý si so sebou privezie aj kamarátov Zajaca Pažroša, Turboslimáka a ďalších.

Po nich vystúpi kapela Neskorý zber s farským mládežníckym speváckym zborom Heliantus. Program bude pokračovať „domácou“ kapelou Ragtime jazz band, ktorej kapelník Ján Blecha je rodeným Bystričanom. Hlavným účinkujúcim je kapela Starmania original. Zaspieva známe slovenské, české aj zahraničné hity. Večer pokračuje diskotékou na námestí.

V nedeľu sa bude na hodovej sv. omši spomínať na patrónov mestskej časti Petra a Pavla. Kultúrny program bude zameraný na Ľudovú nôtu. Podvečer otvoria domáce spevácke zbory. Ako prvý vystúpi zbor Bystričan, potom zbor Limach. Nedeľný večer uzatvorí Dychová hudba Častovanka. Víkendový program moderuje Lenka Debnárová. V prípade nepriaznivého počasia bude pre návštevníkov zabezpečený párty stan.

Počas hodov sú pripravené aj sprievodné aktivity: deti sa každoročne tešia na kolotoče, pripravené budú aj predajné stánky so zaujímavým tovarom a výborným občerstvením.

Bystricke male hody 2018.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk