Počas dňa, kedy sa uskutoční Národný beh Devín – Bratislava, bude v Bratislave obmedzená aj mestská hromadná doprava

MHD, električka
Foto: ilustračné, SITA

Národný beh Devín – Bratislava obmedzí premávku MHD, dotknuté budú linky číslo 4, 8, 29, 30, 32, 37, 39, 50 a 70.

Dopravný podnik Bratislava upozorňuje na dopravné obmedzenia počas dňa 14. apríla, kedy sa uskutoční tradičné športové podujatie Národný beh Devín – Bratislava. Trasa pretekov vedie po cestách Kremeľská, Slovanské nábrežie, Devínska cesta, Botanická, Nábrežie arm. gen. Svobodu, Rázusovo nábr., Nám. Ľ. Štúra, Vajanského nábr. Ukončenie preteku cez Námestie Ľ. Štúra a Mostovú ul. na Hviezdoslavovo nám.

Časy uzávierok ciest a obmedzení v doprave sú len orientačné a skutočné časy budú určované aj priebežne na základe požiadaviek polície.

Predbežné časové obmedzenia na vybraných linkách:

 • približne od 8.00 do ukončenia podujatia približne do 13.00 obojsmerne vylúčená premávka električiek v južnej časti centra mesta, t. zn. od tunela cez nábrežie, Nám. Ľ. Štúra, Mostovú a Jesenského ul. (linky č. 4, 8);
 • približne od 8.00 do asi 13.00 hod. obojsmerne uzavreté Rázusovo nábrežie a Vajanského nábrežie (linky č. 29, 50, 70);
 • približne od 8.00 do asi 12.00 hod. obojsmerne vylúčená premávka autobusov na trase Devín – Riviéra – Nábr. arm. gen. Svobodu – Most SNP (linka č. 29);
 • približne od 8.00 do 10.45 hod. v úseku Devínska Nová Ves, Pri Sandbegu, Devín, Kremeľská povolená premávka len autobusom MHD (linka č. 29);
 • približne od 9.45 do asi 11.15 hod. uzavretá Botanická ul. – jazdný pás smerom do mesta (linka č. 32);
 • približne od 9.45 do asi 11.30 hod. vylúčená premávka autobusov na Nábreží arm. gen. L. Svobodu v celej dĺžke po Most SNP – jazdný pás smerom do mesta (linky č. 30, 37, 39).

Vodiči električiek a autobusov budú premávať počas trvania dopravných obmedzení podľa pokynov dopravného dispečingu v mimoriadnom prevádzkovom režime:

 • Linka č. 4 obojsmerne: Dúbravka, Karlova Ves, Botanická, Nábr. arm. gen. Svobodu, tunel, Kapucínska, Námestie SNP, Špitálska, Krížna, Trnavské mýto, Zlaté piesky.
 • Linka č. 8 okružná trasa: Ružinov, Vazovova, Blumentál, Špitálska, NÁMESTIE SNP, Obchodná, Blumentál, Vazovova, Ružinov.
 • Linka č. 29 počas uzávierky v Devíne a na nábreží po Most SNP: zabezpečovanie kyvadlovej dopravy medzi Devínskou Novou Vsou a Devínom.
  • obojsmerne: Opletalova, Mlynská, Istrijská, Devín, v Devíne obrat na zastávke „Devín, Svätopluk“, výstup cestujúcich na zastávke smerom do mesta, nástup na zastávke smerom do Devínskej Novej Vsi.
  • Vodiči obojsmerne zastavia aj na dočasnej zastávke zriadenej pri záchytnom parkovisku Pod skalou (vo vzdialenosti asi 200 m od zastávky „Pri Sandbergu“).
  • od otvorenia trasy Devín – Most SNP do ukončenia všetkých dopravných obmedzení: obojsmerne z Devínskej Novej Vsi cez Devín po svojej stálej trase, avšak v meste len po terminál pod Mostom SNP (výstup a nástup na zastávkach linky č. 30 a 37).
 • Linky č. 30 a 37 smer Most SNP: od zastávky „ZOO“ v Mlynskej doline premávka po obchádzkovej trase Most Lafranconi, Einsteinova, Panónska cesta do terminálu Most SNP. Neobslúžia zastávky „Lafranconi“, „Kráľovské údolie“ a „Chatam Sófer“.
 • Linka č. 32 smer Hlavná stanica: vodiči premávajú po zastávku „Molecova“ stálou trasou linky, v obratisku trolejbusov linky č. 33 na Riviére vykonajú obrat do protismeru a ďalej bez zastavenia po trase Karloveská, Harmincova, Lamačská, Limbová, kde sa od zastávky „Pri Suchom mlyne“ napoja na svoju trasu. Neobslúžia zastávky „Botanická záhrada“, „ZOO“ a „Pri Habánskom mlyne“. Vodiči na obchádzkovej trase zastavia na zastávkach „Patrónka“.
 • Linka č. 39 smer Súhvezdná: za zastávkou „ZOO“ v Mlynskej doline obchádzka cez Most Lafranconi, Einsteinova, Panónska cesta, Most SNP a Staromestská ul. s napojením na stálu trasu od zastávky „Zochova“. Neobslúžia zastávky „Lafranconi“, „Kráľovské údolie“ a „Chatam Sófer“.
 • Linka č. 50 smer OD Slimák: AUPARK, Krasovského, vzostupnou rampou na Jantárovú cestu, Bosákova, železničné priecestie Pri Starom háji, Einsteinova, Most Apollo, Landererova, Dostojevského rad a od zastávky „Twin City“ po stálej trase. Neobslúžia zastávky „Most SNP“ a „Malá scéna“.
 • Vodiči na obchádzkovej trase zastavia na zastávkach „Farského“ (Bosákova ul.), „Most Apollo“ a „Prístavná“.
 • Linka č. 70 v centre mesta premávka po skrátenej trase, vodiči za zastávkou „Twin city“ na Dostojevského rade a priamom prejdení križovatkou Landererova odbočia doľava na ulicu Krupkova, kde majú náhradnú konečnú zastávku „Nové SND“. Neobslúžia zastávku „Most SNP“.
 • smer Podunajské Biskupice: vodiči z ulice Krupkova odbočia doprava na Pribinovu ulicu a opäť doprava na Dostojevského rad, kde sa od zastávky „Malá scéna“ napoja na svoju trasu – tu dodržia odchody podľa cestovného poriadku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk