Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Policia kontrola festival zlate piesky.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: KR PZ Bratislava
2. júla 2019 Správy BratislavaKrimi Bratislava od BratislavaDen.skKR PZ Bratislava Diskusia()

Počas festivalu na Zlatých pieskoch zamestnali políciu prípady ako mladiství pod vplyvom alkoholu či drogová činnosť

Počas víkendového hudobného podujatia zamestnávali policajtov rôzne prípady od mladistvých pod vplyvom alkoholu, cez podozrenie z drogovej trestnej činnosti až po útok na verejného činiteľa.

Bratislavskí policajti dohliadali na bezpečnosť aj počas víkendového festivalu, ktorý sa konal na Zlatých pieskoch v Bratislave. Počas výkonu služby riešili viacero porušení zákona. Jedným z prípadov bol aj motocyklista, ktorý podľa slov policajnej hovorkyne Lucie Mihalíkovej na križovatke Zlaté Piesky – Cesta na Senec prešiel na červený signál svetelnej signalizácie a následne pokračoval v jazde v protismere.

Policajná hliadka sa z dôvodu podozrenia zo spáchania priestupku rozhodla motorkára zastaviť a podrobiť kontrole. Ten však na výzvy hliadky nereagoval a motorku značky Yamaha podľa slov policajnej hovorkyne nasmeroval priamo na jedného z policajtov a pokračoval smerom k pláži, kde zoskočil z motorky a dal sa na útek do lesa. Policajti ho po pár metroch zadržali a predviedli na policajné oddelenie. Tu lustráciou zistili, že 37-ročný Tomáš z Bratislavy mal Okresným súdom Galanta uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do roku 2021.

Vyšetrovateľ na základe dôkazov Bratislavčana obvinil zo zločinu útoku na verejného činiteľa a umiestnený do cely policajného zaistenia. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov. Policajt zároveň začal trestné stíhanie pre trestný čin marenie úradného rozhodnutie. Vec je v súčasnosti v štádiu dokumentovania.

Drogová činnosť aj maloletí

Kontroly v v areáli Zlatých pieskov zistili u dvoch osôb pravdepodobne drogy. Podozrivý materiál, ktorý Čech a Bratislavčan vydali policajtom, bol zaslaný na expertízne skúmanie. „Drogová trestná činnosť je naďalej v štádiu dokumentovania policajtov z druhého bratislavského okresu, pričom u českého občana už aj došlo k vzneseniu obvinenia,“ informovala policajná hovorkyňa.

Keďže sa hudobného podujatia zúčastnili aj mladiství a maloletí, policajti sa zamerali aj na ochranu mládeže pred alkoholom. Kontrolovali predaj, podávanie aj požívanie alkoholických nápojov mladistvým. Prítomnosť alkoholu v dychu bola zistená u 4 chlapcov, pričom dvaja boli vo veku 16 rokov a ďalší dvaja mali 15 a 14 rokov.

Po pozitívnej dychovej skúške boli predvedení na policajné oddelenie a zároveň boli informovaní ich zákonní zástupcovia a oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately príslušného Úradu práce sociálnych vecí a rodiny k prijatiu vlastných opatrení,“ dodala policajná hovorkyňa.

Pokojný priebeh podujatia

Policajné hliadky na festivale zadržali aj dva vodičské preukazy pre nezaplatenie uloženej pokuty na mieste a zaistili jednu motorku pre podozrenie z pozmeňovania VIN čísla.

Kontrole sa nevyhli ani pracovníci SBS. Tí tak isto musia dodržiavať isté pravidlá pri výkone svojej práce v oblasti súkromnej bezpečnosti. Polícia zistila priestupok aj v tomto prípade a policajti odboru súkromných bezpečnostných služieb Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave ho už objasňujú.

Aj napriek uvedeným prípadom a zistených porušení zákona je zo strany polície prijaté bezpečnostné opatrenie vyhodnotené ako najpokojnejšie v 7 ročnej histórii tohto hudobného podujatia,“ uzatvorila policajná hovorkyňa hlásenie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X