Počas festivalu na Zlatých pieskoch zamestnali políciu prípady ako mladiství pod vplyvom alkoholu či drogová činnosť

Policia kontrola festival zlate piesky.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Počas víkendového hudobného podujatia zamestnávali policajtov rôzne prípady od mladistvých pod vplyvom alkoholu, cez podozrenie z drogovej trestnej činnosti až po útok na verejného činiteľa.

Bratislavskí policajti dohliadali na bezpečnosť aj počas víkendového festivalu, ktorý sa konal na Zlatých pieskoch v Bratislave. Počas výkonu služby riešili viacero porušení zákona. Jedným z prípadov bol aj motocyklista, ktorý podľa slov policajnej hovorkyne Lucie Mihalíkovej na križovatke Zlaté Piesky – Cesta na Senec prešiel na červený signál svetelnej signalizácie a následne pokračoval v jazde v protismere.

Policajná hliadka sa z dôvodu podozrenia zo spáchania priestupku rozhodla motorkára zastaviť a podrobiť kontrole. Ten však na výzvy hliadky nereagoval a motorku značky Yamaha podľa slov policajnej hovorkyne nasmeroval priamo na jedného z policajtov a pokračoval smerom k pláži, kde zoskočil z motorky a dal sa na útek do lesa. Policajti ho po pár metroch zadržali a predviedli na policajné oddelenie. Tu lustráciou zistili, že 37-ročný Tomáš z Bratislavy mal Okresným súdom Galanta uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do roku 2021.

Vyšetrovateľ na základe dôkazov Bratislavčana obvinil zo zločinu útoku na verejného činiteľa a umiestnený do cely policajného zaistenia. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obvinenému trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov. Policajt zároveň začal trestné stíhanie pre trestný čin marenie úradného rozhodnutie. Vec je v súčasnosti v štádiu dokumentovania.

Drogová činnosť aj maloletí

Kontroly v v areáli Zlatých pieskov zistili u dvoch osôb pravdepodobne drogy. Podozrivý materiál, ktorý Čech a Bratislavčan vydali policajtom, bol zaslaný na expertízne skúmanie. „Drogová trestná činnosť je naďalej v štádiu dokumentovania policajtov z druhého bratislavského okresu, pričom u českého občana už aj došlo k vzneseniu obvinenia,“ informovala policajná hovorkyňa.

Keďže sa hudobného podujatia zúčastnili aj mladiství a maloletí, policajti sa zamerali aj na ochranu mládeže pred alkoholom. Kontrolovali predaj, podávanie aj požívanie alkoholických nápojov mladistvým. Prítomnosť alkoholu v dychu bola zistená u 4 chlapcov, pričom dvaja boli vo veku 16 rokov a ďalší dvaja mali 15 a 14 rokov.

Po pozitívnej dychovej skúške boli predvedení na policajné oddelenie a zároveň boli informovaní ich zákonní zástupcovia a oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately príslušného Úradu práce sociálnych vecí a rodiny k prijatiu vlastných opatrení,“ dodala policajná hovorkyňa.

Pokojný priebeh podujatia

Policajné hliadky na festivale zadržali aj dva vodičské preukazy pre nezaplatenie uloženej pokuty na mieste a zaistili jednu motorku pre podozrenie z pozmeňovania VIN čísla.

Kontrole sa nevyhli ani pracovníci SBS. Tí tak isto musia dodržiavať isté pravidlá pri výkone svojej práce v oblasti súkromnej bezpečnosti. Polícia zistila priestupok aj v tomto prípade a policajti odboru súkromných bezpečnostných služieb Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave ho už objasňujú.

Aj napriek uvedeným prípadom a zistených porušení zákona je zo strany polície prijaté bezpečnostné opatrenie vyhodnotené ako najpokojnejšie v 7 ročnej histórii tohto hudobného podujatia,“ uzatvorila policajná hovorkyňa hlásenie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk