Počas horúčav Bratislavčania poriadne vysmädli. Toľkoto vody sa vypilo z cisterien!

cisterna s pitnou vodou
SITA

Cisterny boli počas horúcich dní pristavené na troch miestach v Bratislave – na Hlavnom a Kamennom námestí i na Poštovej ulici.

Počas uplynulých horúcich dní vypili ľudia z cisterien s pitnou vodou umiestnených na viacerých miestach v Bratislave približne 9 000 litrov vody.

Najčastejšie ľudia zaháňali smäd pri cisterne na Hlavnom námestí, z ktorej sa minulo vyše 3 500 litrov vody. Ďalšie nádrže s pitnou vodou stáli počas horúčav na Kamennom námestí a na Poštovej ulici.

O dúšok chladivej vody bol v horúčavách veľký záujem. Pri cisternách sa za tých pár horúcich dní pristavilo približne 45-tisíc ľudí. Cisterny v centre mesta zabezpečovalo hlavné mesto spolu s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou, stáli tu počas horúčav od nedele 5. do stredy 8. júla.

Rozpálené ulice v Bratislave chladili v uplynulých dňoch polievacie autá. Na kropenie ciest minuli vyše 1,61 milióna litrov vody.

Hlavné mesto počas horúcich dní prijalo aj ďalšie opatrenia – zlacnili vstupné na Zlaté piesky, mestské kúpaliská v tieto dni predĺžili otváracie hodiny. V prípade opätovných horúčav budú tieto opatrenia pokračovať.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk