Počas kolektívnej poľovačky na Devínskej Kobyle ulovili poľovníci takmer 20 diviakov

Diviak lov premnozenie mestske lesy devinska kobyla polovacka
Foto: ilustračné, GettyImages

Poľovačka bola reakciou na premnoženie diviakov v celej Bratislave aj na africký mor diviakov.

Poľovníci ulovili v stredu 12. januára počas kolektívnej poľovačky na Devínskej Kobyle v Bratislave 19 diviakov. Informuje o tom mestská časť Karlova Ves na sociálnej sieti.

Podľa poľovníkov ide v rámci jedného dňa o mimoriadny počet, keďže štandardne ulovia dvoch diviakov týždenne,“ uviedla mestská časť.

Predseda poľovníckej spoločnosti Devínska Kobyla Ján Martinovič mestskú časť informoval, že do kolektívnej poľovačky bolo zapojených 45 poľovníkov aj psovodov.

Poľovníci prešli cez revír, z ktorého diviaky vybiehajú aj do Karlovej Vsi, napríklad na Dlhé diely či do Líščieho údolia. Kolektívna poľovačka bola reakciou na premnožený stav diviakov v celej Bratislave aj na africký mor diviakov. Podľa Jána Martinoviča je to jeden z neklamných znakov globálneho otepľovania.

Kým pred mnohými rokmi samica vrhla ročne maximálne päť mláďat, pretože podmienky pre život boli náročnejšie, dnes štandardne vrhne päť mláďat na jar aj na jeseň. Diviaky totiž netrápi krutá zima ani nedostatok potravy,“ dodal.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk