Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stopa medicka zahrada lavicky malovanie obnova2.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: staremesto.sk
15. augusta 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Počas leta rekonštruujú budovy a priestranstvá v mnohých bratislavských mestských častiach

Mestské časti najčastejšie opravujú školy, ihriská alebo cesty.

Viaceré bratislavské mestské časti využívajú letné počasie na rekonštrukcie a opravy, ktoré nie je možné urobiť počas nepriaznivého počasia. Mestské časti sa zameriavajú napríklad na opravy škôl a škôlok, dlažieb, nového značenia prechodov pre chodcov, opravy ciest alebo výstavbu a opravu ihrísk. O svojich aktivitách informujú prostredníctvom sociálnych sietí.

Najväčšia bratislavská mestská časť Petržalka toto leto stihla nanovo namaľovať vodorovné dopravné značenia a všetky priechody pre chodcov na komunikáciách III. a IV. triedy, ktoré má mestská časť v správe. „Maľovanie dopravného značenia začala robiť dodávateľská firma v spolupráci s oddelením správy majetku miestneho úradu v júni. V najbližšom čase plánuje mestská časť obnovovať farbu aj na cyklonájazdoch a žltých nájazdoch retardérov,“ uviedla hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Stopa medicka zahrada lavicky malovanie obnova1.jpg
Zdroj: staremesto.sk

Občianske združenie (OZ) Stopa Slovensko, ktoré pomáha ľuďom bez domova, v spolupráci s mestskou časťou Staré Mesto počas leta poupratovali obľúbený park Medická záhrada. Okrem upratania samotnej záhrady očistili taktiež lavičky, ktoré znehodnotili sprejeri.

Na Facebooku sme videli poškodené lavičky v Medickej a negatívne reakcie ľudí. Oslovili sme preto Staré Mesto, že by sme im v rámci nášho integračného programu pomohli tento problém vyriešiť. So Starým Mestom sa poznáme, vedia o našej práci, verili, že to spravíme dobre,“ povedal štatutár OZ Stopa Pavol Sabela.

Stopa medicka zahrada lavicky malovanie obnova2.jpg
Zdroj: staremesto.sk

Karlova Ves toto leto vyriešila problém s prípojkou k fontáne na Pribišovej ulici, ktorú postavila spoločnosť Strabag, avšak bez prípojky. V roku 2011 sa obnovovala pešia zóna na Pribišovej ulici a súčasťou prác bola aj výstavba novej fontány.

Zhotoviteľ však nedostaval vodovodnú prípojku, aj keď v preberacom protokole ku stavbe konštatoval, že všetko je v poriadku. Nevybudovanie vodovodnej prípojky v skutočnosti znamenalo, že vodu manuálne dopĺňal pracovník Verejnoprospešných služieb Karlovej Vsi.

Rača aj Dúbravka opravujú školy

Počas leta robíme v Rači viacero prác, ktoré možno na prvý pohľad nevidieť, ale sú potrebné,“ uviedol na sociálnej sieti starosta Rače Michal Drotován. V Rači napríklad rekonštruujú športový areál pri základnej škole na Tbiliskej ulici, ktorý plánujú otvoriť v septembri 2019. Ihrisko má slúžiť pre žiakov školy ako aj pre verejnosť. Okrem toho mestská časť stavia novú škôlku na Novohorskej ulici, ktorú plánujú otvoriť v novembri alebo rekonštruovala strechu hasičskej zbrojnice.

Mestská časť Dúbravka podobne ako Rača opravuje školy. „Letné prázdniny sa v našej mestskej časti nesú každý rok v znamení rekonštrukcii školských a predškolských zariadení. Tento rok rekonštruujeme kuchyne v materských školách, vymieňame PVC, nové plastové okná a realizujeme všetky potrebné opravy,“ uviedla mestská časť na svojej facebookovej stránke. Okrem toho Dúbravka pripravuje nové ihrisko v materskej škole Bullova, ktoré otvoria v septembri.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X