Počas lockdownu sa zabávali, polícia na párty našla aj drogy

Party diskoteka koronavirus lockdown
Foto: ilustračné, GettyImages

Ukrajinský štátny príslušník, 18-ročný Yurii T., čelí obvineniu z drogovej trestnej činnosti.

V podniku na Židovskej ulici sa počas zákazu vychádzania zabávalo 20 ľudí, policajti u jedného z nich našli drogy. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, v suteréne podniku sa nachádzalo 20 osôb, ktoré pili alkoholické nápoje a nemali prekryté dýchacie cesty. Privolaným policajtom uviedli, že sa prišli zabaviť.

Svojím konaním sa dopustili priestupku v zmysle zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a tiež priestupku v zmysle zákona o civilnej ochrane a budú oznámení príslušnému úradu verejného zdravotníctva,“ uviedol Szeiff.

Policajti na mieste zadržali 18-ročného štátneho príslušníka Ukrajiny, ktorý im dobrovoľne vydal dve vrecúška so zelenou sušenou rastlinou a 15 kusov vreciek s tabletkami. Policajtom uviedol, že ide o marihuanu a extázu.

Expertízne skúmanie potvrdilo prítomnosť drog v zaistených predmetoch. Yurii T. čelí obvineniu z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Vo vzťahu k podniku bolo zo strany povereného príslušníka Policajného zboru začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu porušenia povinností za krízovej situácie,“ uzavrel Szeiff.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk