Počas mimovegetačného obdobia plánuje Karlova Ves výrub stromov, nahradia ich novými

Stromy vyrub zelen mesto karlova ves.jpg

Pokiaľ je to možné, nové stromy vysadia na pôvodnom mieste alebo aspoň v okolí, prípadne ich vysadia na miestach, kde stromy chýbajú.

Mimovegetačné obdobie zimných mesiacov využije Karlova Ves, ale aj hlavné mesto, na výrub stromov zo zdravotných, bezpečnostných či iných dôvodov. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, výrub sa uskutoční najmä v areáloch materských a základných škôl, ale aj v ďalších miestach mimo školských areálov.

Podľa zákona a vyhlášky o ochrane prírody a krajiny sa výruby drevín majú robiť od októbra do konca februára, teda v mimovegetačnom období, keď na stromoch nič nehniezdi,“ poznamenala samospráva.

Mestská časť sa snaží pristupovať ku každému stromu citlivo. „Výrub je vždy posledný krok, ku ktorému pristupujeme len v nevyhnutých prípadoch. Ide o prestarnuté, suché a z bezpečnostného hľadiska neprijateľné dreviny,“ vysvetlila samospráva.

Na každú odstránenú drevinu je vydané právoplatné výrubové povolenie a za vyrúbané dreviny vysadia novú zeleň. Pokiaľ je to možné, nové stromy vysadia na pôvodnom mieste alebo aspoň v okolí, prípadne ich vysadia na miestach, kde stromy chýbajú.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk