Počas MS v ľadovom hokeji môžete požiadať o špeciálny preukaz, ten vám umožní parkovať v lokalite, kde bývate

MS v hokeji

Ružinov zverejnil na svojom webe informácie o parkovaní počas nadchádzajúcich Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Toto sa hodí najmä domácim obyvateľom.

Ako sa píše na webe tejto mestskej časti, návštevníci hokejových majstrovstiev nebudú môcť parkovať v uličkách v okolí štadióna. Na okolitých uliciach zaparkujú len tí ľudia, ktorí tam majú trvalý pobyt, prenajatý byt alebo tam vlastnia nejakú prevádzku.

Obmedzenia týkajúce sa parkovania platia v čase trvania majstrovstiev, a teda od piatka 10. mája do nedele 26. mája 2019. Ako podotkla mestská časť Ružinov, niektorých ulíc sa týka špeciálny režim, a to konkrétne všetkých ulíc nachádzajúcich sa v mestskej časti Ružinov v lokalite, ktorú ohraničujú Jégeho, Trnavská, Bajkalská a Záhradnícka.

Mestská časť poskytla taktiež informácie, akým spôsobom bude prebiehať kontrola. „Autá pri vstupe do zóny bude kontrolovať polícia a zároveň bude mestská polícia robiť aj ďalšie pravidelné kontroly,“ píše sa na webe Ružinova.

Pre doplnenie informácií mestská časť dodáva, že nakoľko v zóne môžu parkovať len obyvatelia s trvalým pobytom, týmto stačí na preukázanie sa občiansky preukaz. Parkovať však budú môcť aj tí, ktorí majú preukaz vydaný špeciálne pre túto príležitosť.

„O vydanie preukazu môže požiadať aj človek, ktorý má v lokalite prenajatý byt, resp. tam vlastní prevádzku. Okrem občianskeho preukazu však musí priniesť na nahliadnutie aj nájomnú zmluvu, resp. list vlastníctva (ak tam nemá trvalý pobyt, ale vlastní nehnuteľnosť),“ vysvetľuje mestská časť.

Ako na záver Ružinov dodal, preukazy sa budú vydávať od pondelka 1. apríla 2019, a to v čase úradných hodín v kancelárii prvého kontaktu miestneho úradu na Mierovej 21 v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk