Počas Národného behu Devín 2018 bude MHD premávať v zmenenom režime

Národný beh Devín - Bratislava
ilustračné: SITA

Dopravný podnik Bratislava zavedie kvôli športovému podujatiu Národný beh Devín bude v nedeľu 15. apríla dočasnú zmenu v organizácii premávky MHD približne od 8. do 13. hodiny. Zmeny sa týkajú viacerých autobusov a električiek.

Električky:

Linka č.4 – medzi zastávkami Kamenné námestie (Špitálska ul.) a Kráľovské údolie (Nábr. arm. gen. L. Svobodu) obojsmerne cez Námestie SNP, Kapucínsku a tunel.

Linka č. 8 – v smere do mesta od zastávky Blumentál cez Špitálsku, Námestie SNP, od zastávky Námestie SNP do Ružinova po stálej trase.

Autobusy:

Linka č. 29 – počas trvania dopravných obmedzení bude zabezpečená kyvadlová doprava (približne od 8. do 12. hodiny) medzi Devínskou Novou Vsou a Devínom (obrat na zastávke Devín, Svätopluk), pričom obslúži medzi zastávkami Sandberg a Na hriadkach dočasne zriadenú obojsmernú zastávku Pod skalou, situovanú pri záchytnom parkovisku. DPB odporúča uskutočniť v smere do mesta prestup na autobusy linky č. 21 na zastávke Na hriadkach, resp. na Novoveská.

Približne od 12. hodiny bude premávať z Devínskej Novej Vsi do ukončenia všetkých dopravných obmedzení po stálej trase cez Devín, Botanickú, Nábr. arm. gen. L. Svobodu, avšak len po terminál Most SNP.
Z terminálu Most SNP premáva v smere do Devínskej Novej Vsi zo spoločného nástupišťa liniek č. 30 a 37.

Linky č. 30 a 37 – od zastávky ZOO v smere Most SNP približne od 9.30 do približne 11.30 hod. po obchádzkovej trase cez Petržalku. Neobslúžia zastávky: Lafranconi, Kráľovské údolie a Chatam Sófer.
V smere ZOO, Patrónka, Lamač, Záhorská Bystrica, Marianka, Strmé vŕšky z terminálu Most SNP bez zmeny.

Linka č. 32 – z Dlhých dielov v smere Hlavná stanica približne od 9.30 do 11.15 hod. medzi zastávkami Molecova a Pri Suchom mlyne po obchádzkovej trase. Počas trvania dopravných obmedzení neobslúži zastávky: Botanická záhrada, ZOO a Pri Habánskom mlyne. Na presmerovanej trase obslúži dopravný uzol Patrónka.

Z Hlavnej stanice v smere Kramáre, ZOO, Dlhé diely bez zmeny trasy.

Linka č. 39 – zo Slávičieho údolia od zastávky ZOO po zastávku Zochova približne od 9.30 do 11.30 hod. po obchádzkovej trase cez Petržalku.

Počas trvania dopravných obmedzení neobslúži zastávky: Lafranconi, Kráľovské údolie a Chatam Sófer.
Zo zastávky Súhvezdná (Ostredky) na Slávičie údolie bez zmeny trasy.

Linka č. 50 – približne od 8.00 do 13.00 hod. od zastávky Aupark v smere OD Slimák cez ul. Krasovského, Jantárovú cestu, Einsteinovu, Most Apollo, Landererovu, Dostojevského rad, od zastávky Twin city po stálej trase.

Neobslúži zastávky: Most SNP a Malá scéna.

Počas trvania dopravných obmedzení obslúži zastávky: Farského (Bosákova ul.), Most Apollo a Panorama city. Z OD Slimák v smere Aupark bez zmeny trasy.

Linka č. 70 – približne od 8.00 do 13.00 hod. zo ŽST Podunajské Biskupice po skrátenej trase, t. j. len po náhradnú konečnú zastávku Nové SND na Krupkovej ul. (spoločná zastávka s linkou č. 78).

Od zastávky Malá scéna na Dostojevského rade do Podunajských Biskupíc po stálej trase.

V smere Most SNP neobslúži zastávku: Malá scéna a nástupište Most SNP.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk