Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Múzeum dopravy
ilustračné: SITA
17. mája 2018 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Počas Noci múzeí a galérií vypravia do mesta historické vozidlá

V súvislosti s celoeurópskym podujatím Noc múzeí a galérií vypraví Dopravný podnik Bratislava (DPB) v sobotu do mesta historické vozidlá. Mimoriadna preprava historickými vozidlami počas tohto podujatia bude pre cestujúcich zadarmo. DPB o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke. V rámci podujatia budú premávať historické vozidlá od 11. do 24. hodiny.

Električková linka H1 bude jazdiť po trase Hlavná stanica, Imricha Karvaša, Radlinského, Obchodná, tunel, nábrežie, Mostová. Pokračovať bude po trase Jesenského, Námestie SNP, Obchodná, Radlinského, Imricha Karvaša a späť na Hlavnú stanicu. Dopravu zabezpečia električky BMEŽ 31, ČKD Tatra T3 275 v čase od 12.30 do 24.00 hod. Električková linka H6 cestujúcich odvezie po trase Karlova Ves, Karloveská, Botanická záhrada, nábrežie, Mostová, Jesenského, Námestie SNP, tunel, nábrežie, Botanická záhrada, Karloveská a Karlova Ves. Premávať budú električky ČKD Tatra T2 215 a K2 317 v čase od 13. do 24. hodiny.

Záujemcovia budú mať k dispozícii aj historické trolejbusy. Linka H12 bude premávať po trase Zimný štadión, Záhradnícka, Legionárska, Šancová, Pražská, Prokopa Veľkého, Lovinského a Valašská. Premávať budú trolejbusy Škoda 9Tr 53 a 14Tr v čase od 11.30 do 22.30 hod. V sobotu budú po meste jazdiť aj historické autobusy. Linka H29 prevezie verejnosť po trase Most SNP (nástupište č.2), nábrežie, Botanická záhrada, Riviera, Devínska cesta, Hrad Devín a späť k Mostu SNP. Premávať budú autobusy 3350, 2999 (Karosa Cabrio), partnerské autobusy KHA 1382, ŠL 11 v čase od 10.30 do 21.00 hod.

Odchody z konkrétnych zastávok historických vozidiel nájdu záujemcovia na webovej stránke bratislavského dopravného podniku. K dispozícii je na stránke DPB aj zoznam zapojených inštitúcií do podujatia Noc múzeí a galérií 2018 spolu s dostupnosťou linkami MHD. Otváracie hodiny, vstupné a adresy zapojených inštitúcií nájdu návštevníci na oficiálnej webovej stránke k podujatiu na adrese http://www.nmag.sk/.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X