Počas nočnej naháňačky havarovalo auto s migrantmi

hraničný priechod Jarovce-Kittsee
SITA

Polícia potvrdila policajnú naháňačku s dodávkou plnou migrantov, ktorá sa odohrala v noci z piatka na sobotu v blízkosti hraničného priechodu Jarovce – Kittsee pri Bratislave.

Ako uviedol hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, „v skorých ranných hodinách v blízkosti hraničného priechodu Jarovce – Kittsee policajná hliadka zastavovala podozrivé vozidlo. Išlo o dodávku, prepravujúcu nelegálnych migrantov z Maďarska cez územie Slovenska do Rakúska“.

Vodič podozrivého vozidla nerešpektoval zvukové a ani svetelné výstražné znamenia polície a namiesto toho, aby zastavil, prudko zrýchlil a snažil sa uniknúť rýchlosťou prekračujúcou 160 kilometrov za hodinu. Policajná hliadka bola preto nútená použiť opakovane varovný výstrel do vzduchu. Unikajúce vozidlo sa napokon v rýchlej jazde prevrátilo na strechu. Zranili sa pritom dvaja dospelí a päť detí.

V aute bolo spolu s vodičom deväť osôb, štyria dospelí vo veku 30 až 35 rokov a päť detí vo veku jeden až päť rokov. „Podľa dokladov ide o osoby zo Sýrie, Iraku a Iránu, žiadateľov o azyl v Maďarsku,“ uviedol ďalej hovorca Prezídia Policajného zboru. Ako doplnil Andrej Hirjak z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR, Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR dostalo informáciu o nehode v sobotu po polnoci a na miesto dopravnej nehody vyslalo päť ambulancií.

„Na mieste zdravotníckeho zásahu bola záchranármi poskytnutá bezodkladná prednemocničná zdravotná starostlivosť“ a zranených – päť detí a dvoch dospelých následne previezli do nemocníc, povedal Andrej Hirjak. Deti previezli do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou na Kramároch a dospelých do Univerzitnej nemocnice – Nemocnice svätého Cyrila a Metoda v Petržalke. Všetci zranení boli po nehode pri vedomí a mali viaceré poranenia rôznych častí tela, dodal hovorca záchrannej zdravotnej služby.

Polícia vodiča auta zadržala. „Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru už začal trestné stíhanie vo veci prevádzačstva, ublíženia na zdraví a všeobecného ohrozenia, za čo hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody od štyroch do desiatich rokov,“ dodal hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk