Počas Petržalského maratónu preplávali plavci viac ako 175-tisíc metrov

Petržžalská plaváreň
ilustračné: SITA

Počas Plaveckého maratónu, prvého podujatia tohtoročných Dní Petržalky, odplávalo za 12 hodín viac ako štyristo plavcov 175 575 metrov, čo je takmer vzdialenosť medzi Bratislavou a Banskou Bystricou.

Maratón odštartoval v sobotu 13. mája o 8. hodine petržalský starosta Vladimír Bajan spolu s kajakárkou Martinou Kohlovou. Najviac metrov odplávali vytrvalci, a to 52 025 metrov, jednotlivcom rozhodcovia namerali 48 425 metrov, triatlonisti z klubu Triax zaplávali 47 750 metrov a kolektívy 27 375 metrov. Medzi účastníkmi nechýbal ani Španiel Jon, ktorý žije v Petržalke a na plaváreň chodí pravidelne, Emília z Piešťan, dochádzajúca do Bratislavy za prácou, či zrakovo a telesne postihnutí plavci z Mokrohájskej.

Plavaren_petrzalka 2.jpg
petrzalka.sk

Na programe boli aj zábavné hry vo vode pre deti, plavecká akadémia Žralok predviedla vystúpenie akvabel, atraktívne boli ukážky plutvového plávania v podaní plaveckej akadémie a na záver vystúpil aj Roman Šamudovský so skupinou Brake Dance.

Päťtýždňový festival Dni Petržalky sa zvyčajne koná v máji až júni. Súčasťou sú rôzne celospoločenské, kultúrne, charitatívne i športové podujatia určené pre všetky vekové kategórie obyvateľov Petržalky a jej návštevníkov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk