Počas podujatia Dúhový Pride Bratislava bude obmedzená premávka niektorých liniek MHD

Rázusovo nábrežie, chodcovia
ilustračné: SITA

Dopravný podnik Bratislava (DPB) uviedol, že v sobotu 14. júla bude z dôvodu podujatia Dúhový Pride Bratislava 2018 zmenená premávka liniek MHD. V teréne budú posilnené hliadky dispečingu DPB, ktoré budú riadiť dopravu operatívne podľa aktuálnej situácie v spolupráci s políciou.

Vodiči električiek a autobusov dotknutých liniek budú z dôvodu uzavretia Vajanského a Rázusovo nábrežia premávať podľa operatívnych pokynov dispečingu DPB v režime odklonu približne od 10. hodiny (električková doprava Mostová, Jesenského) a približne od 14. hodiny (autobusová doprava Vajanského a Rázusovo nábrežie) nasledovne:

  • Linka č. 4 obojsmerne cez Kapucínsku a tunel.
  • Linka č. 8 okružná trasa: Ružinov, Vazovova, Blumentál, Špitálska, Námestie SNP, Obchodná, Blumentál, Vazovova, Ružinov.
  • Linka č. 29 a 129 skrátená trasa: zo smeru Devín premávka len Most SNP (výstup a nástup na zastávkach linky 901). Neobslúži zastávky Mala scéna a Nové SND.
  • Linka č. 50 smer OD Slimák: Aupark, Krasovského, vzostupná rampa Jantárová cesta, Bosákova, Dolnozemská cesta, Most Apollo, Landererova, Dostojevského rad, kde sa od zastávky Twin City napojí na svoju trasu. Na obchádzkovej trase obslúži zastávky Farského (Bosákova ul.), Most Apollo, Prístavná a Panorama City.
  • Linka č. 70 skrátená trasa: zo smeru ŽST Podunajské Biskupice za zastávkou Twin City na Dostojevského rade a priamom prejdení križovatkou Landererova doľava na ulicu Krupkova, ukončia jazdu na náhradnej konečnej Nové SND. Smer Podunajské Biskupice: vodiči z ulice Krupkova odbočia doprava na Pribinovu ulicu a opäť doprava na Dostojevského rad, kde sa od zastávky Malá scéna napoja na svoju trasu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk