Počas podujatia Nájdite sa so zvieratkom z útulku našlo nový domov 12 psíkov

Najdite sa utulok pomoc psy pes kolaz.jpg
Foto: www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Podujatie sa spája s odovzdaním cien Animal Hero Slovakia, ktorú udeľuje iniciatíva Zvierací ombudsman ľuďom.

12. ročník charitatívneho adopčného podujatia Nájdite sa so zvieratkom z útulku, ktoré sa konalo na zadnom nádvorí obchodného centra Aupark v Bratislave pre 12 psíkov zaistilo nový domov.

Podpora adopcií na Slovensku je jedným z cieľov Nájdite sa, ktoré organizuje iniciatíva Zvierací ombudsman. Na podujatí majú slovenské útulky možnosť prezentovať svoju prácu a aktivity.

Zároveň iniciatíva podujatím poukazuje na dôležitosť ochrany zvierat, nutnosť financovania slovenských útulkov z verejných zdrojov štátom. Informovala o tom v tlačovej správe členka organizácie adopčného podujatia Katarína Schneiderová.

Spojenie niekoľkých útulkov

Priamo na podujatí sa predstavili útulky OZ Bullterrier Rescue Slovakia, OZ Túlavá labka, OZ Zvieratkovo, útulok Skalica, Tulkáčik, SAOZ, OZ Berry dog, Záchranný koráb, OZ Ľudia pre nás a Zatúlané psíky Šaľa.

Som nesmierne rada, že sa aj toto podujatie z roka na rok posúva vyššie, či už počtom útulkov, alebo samotným programom. Opäť ako každý rok vystúpili umelci bez nároku na honorár a pritiahli tak svojou hudbou veľmi veľa záujemcov,“ hovorí vďačne Jana Trellová, PR manažérka projektu Nájdite sa a brand manažérka Krea Production.

Odovzdávanie cien

Podujatie sa spája s odovzdaním cien Animal Hero Slovakia, ktorú udeľuje iniciatíva Zvierací ombudsman ľuďom, ktorí sa v priebehu roka zaslúžili o šírenie pozitívneho príkladu v oblasti ochrany zvierat.

Je morálnym uznaním tých, ktorí sa na Slovensku pravidelne stretávajú s týraním zvierat a riešia jeho následky,“ uviedla Katarína Schneiderová.

Ceny už tradične odovzdala investigatívna reportérka Kristína Kövešová. Cenu Animal Hero získali dobrovoľníčky z Československého kastračného programu a Lucia z Azylu pre prasiatka a králiky pri Jakubove.

Pomoc stovkám zvierat

Československý kastračný program od roku 2012 zachránil už stovky týraných a túlavých zvierat. Dobrovoľníci sa venujú prioritne kastrácii psov a mačiek v rómskych osadách, odoberaniu nechcených, týraných, ranených, chorých a hendikepovaných zo zlých podmienok, zabezpečujú ich ošetrenie, rekonvalescenciu a následné umiestnenie v nových rodinách.

Naša pomoc útulkom zďaleka nekončí. V najbližšom období sústredíme naše sily smerom na novú vládu a nového ministra či ministerku pôdohospodárstva a životného prostredia. Bude naším cieľom presvedčiť ich o reforme systému ochrany zvierat vrátane riešenia premnožených a chorých zvierat v prostredí marginalizovaných komunít. Taktiež sa budeme snažiť presadiť našu reformu proti množiteľom, ktorá sa stala opäť “obeťou” chaosu a šarvátok v parlamente,” uviedla iniciatíva Zvierací ombudsman.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk