Počas prenasledovania podozrivého na Špitálskej policajti vystrelili do vzduchu

Zbraň
ilustračné: pixabay.com

V sobotu približne o 16:30 spozorovala hliadka Policajného zboru na Špitálskej ulici v Bratislave auto značky Renault Megane, pričom policajti zistili, že vodič vozidla má uložený rozhodnutím súdu zákaz šoférovania.

Ako ďalej agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, hliadka chcela toto auto zastaviť a vodiča skontrolovať.

„Vodič s motorovým vozidlom vošiel do jedného z dvorov na Špitálskej ulici kde z vozidla vystúpil a dal sa na útek. Policajti začali muža prenasledovať pričom na opakované výzvy na zastavenie muž nereagoval,“ uviedol Szeiff.

Muž podľa neho pokračoval v úteku, pričom počas neho preskočil plot a pokračoval cez blízky park. „Hliadka opakovane muža vyzývala na zastavenie avšak bezúspešne, muž na opakované výzvy k zastaveniu nereagoval. Policajti použili varovný výstrel do vzduchu tak, aby neohrozili život a zdravie iných osôb,“ povedal Szeiff.

Muž podľa neho nereagoval ani na výstrel a preskočil plot do jedného z dvorov, kde vyskočil na tam zaparkované auto VW Golf. „Následne došlo za použitia donucovacích prostriedkov a to hmatov a chvatov sebaobrany k zadržaniu tohto muža hliadkou. Muž bol obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na príslušné policajné oddelenie,“ informoval Szeiff.

Lustráciou zadržaného policajti zistili, že muž má udelený rozhodnutím súdu zákaz činnosti viesť motorové vozidlá všetkého druhu po dobu troch rokov. Muž podľa polície začiatkom tohto roka totiž bezohľadnou a riskantnou jazdou v protismere ohrozoval iných účastníkov cestnej premávky. Poverený príslušník Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I vzniesol 43- ročnému Michalovi V. z Bratislavy obvinenie z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

„Muž bol umiestnený v cele policajného zaistenia, pričom bol zároveň spracovaný aj podnet k návrhu na jeho väzobné stíhanie. V prípade preukázania viny hrozí v súlade so zákonom za takéto konanie trest odňatia slobody až na dva roky,“ dodal Szeiff.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk