Počas prenasledovania unikajúceho auta museli policajti použiť aj zbraň, pretože vodič auta odmietal zastaviť

policia_nahanacka.jpg
Foto: SITA/Polícia SR

Počas prenasledovania auta, ktorého vodič odmietol uposlúchnuť opakované zákonné výzvy na zastavenie a zároveň ohrozoval účastníkov cestnej premávky, použili policajti aj služobnú zbraň.

V sobotu krátko po 22.00 hod. spozorovala hliadka diaľničnej polície na 49. kilometri diaľnice D1 v smere do Bratislavy dve autá idúce v strednom jazdnom pruhu. Vozidlá značky Škoda Rapid a Škoda Octavia combi hliadka predbehla a za použitia zvláštneho výstražného svetelného zariadenia so svetelnou rampou na zadnom skle s nápisom „Prosím nasleduj ma“ vyzvala, aby ju nasledovali na odpočívadlo Čataj.

Vodič auta Škoda Octavia na výzvu nereagoval a v jazde pokračoval. Hliadka PZ auto v úseku diaľnice D1 niekoľkokrát predbehla a za použitia výstražného svetelného znamenia pokúšala zastaviť. Vodič na tieto opakované výzvy nereagoval a v jazde vysokou rýchlosťou pokračoval. Na úrovni odbočky z diaľnice D1 na Zlaté piesky vodič s autom prudko odbočil v smere na Cestu na Senec a ďalej na Túhovskú ulicu a bezohľadnou jazdou, v rýchlosti viac ako 120 km/h, ohrozoval iných účastníkov cestnej premávky.

Vodiča zastavil až vyvýšený obrubník

Šofér Octavie v jazde ďalej pokračoval za sústavného ignorovania výziev hliadky PZ k zastaveniu smerom na Staviteľskú ulicu, kde mimo obytnej zóny použila policajná hliadka služobnú zbraň a vystrelila niekoľko varovných výstrelov do vzduchu. Ani na tieto vodič nereagoval a unikal vysokou rýchlosťou smerom na Túhovskú ulicu. „Tam hliadka opäť za dôsledného dodržania zákonných podmienok použila služobnú zbraň a zasiahla a poškodila zadné koleso unikajúceho vozidla,“ informuje policajný hovorca Michal Szeiff a pokračuje s tým, že ani takéto riešenie vodiča nezastavilo v nebezpečnej jazde.

V mimoriadne nebezpečnej jazde vodič pokračoval až na Miletičovu ulicu, kde došlo k nárazu vozidla do vyvýšeného obrubníka a následnému poškodeniu pneumatiky čím sa jeho auto stalo nepojazdným. Vodič bol hliadkou okamžite zatknutý. „Lustráciou bolo následne preukázané, že vodič má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 60 mesiacov,“ dopĺňa hovorca. Na miesto sa následne dostavila aj vodička s autom značky Škoda Rapid, ktorá k celej udalosti následne podala vysvetlenie na príslušnom oddelení PZ.

V prípade preukázania viny je možné v súlade so zákonom uložiť trest odňatia slobody až na dva roky. K zraneniu osôb v súvislosti s predmetnou udalosťou nedošlo. 

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk