Počas protestov zadržala bratislavská polícia 12 osôb, jedna osoba sa zranila

PROTEST: Proti vláde a opatreniam v Bratislave
Účastníci počas protestu proti vláde SR, prezidentke SR a opatreniam v súvislosti s COVID-19 na Námestí slobody v Bratislave pri príležitosti štátneho sviatku Dňa Ústavy SR. Foto: SITA/Jana Birošová

Na miesto bolo privolané aj vodné delo, nakoniec však nebolo použité.

Polícia v stredu 1. septembra počas protestov v Bratislave zadržala 12 osôb. Ako v tlačovej správe informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, protestujúcich obmedzili na slobode z dôvodu priestupkov proti verejnému poriadku, neuposlúchnutiu výzvy verejného činiteľa.

Takisto z dôvodu blokovania dopravy, ako aj z dôvodu podozrenia z trestného činu útoku na verejného činiteľa. Podľa doterajších informácií sa v súvislosti so služobnými zákrokmi zranila jedna osoba.

Pred Národnou radou SR

Polícia uvádza, že po skončení oznámeného verejného zhromaždenia na Hodžovom námestí sa jeho účastníci pokojne nerozišli, ale sa presunuli k Národnej rade Slovenskej republiky, kde na krátky čas zablokovali premávku na Mudroňovej ulici.

Následne sa presunuli na oznámené verejné zhromaždenie, ktoré sa konalo od 15.00 na Námestí slobody.

Pomoc mestskej polície

Časť účastníkov oznámeného verejného zhromaždenia z Námestia slobody sa odčlenila od zhromaždenia a krátko po 16.00 zablokovali cestu na Hodžovom námestí a následne križovatku na Hodžovom námestí a Suchom mýte.

Tieto osoby sa začali presúvať po vozovke v smere na Most SNP. Viaceré jednotky poriadkovej polície v súčinnosti s príslušníkmi Mestskej polície Bratislava vytvorili na úrovni Dómu sv. Martina kordón a zabránili účastníkom zhromaždenia, aby vošli na most.

Účastníkov neoznámeného zhromaždenia následne vytlačili policajti späť na Suché mýto, kde blokovali premávku. K týmto účastníkom sa následne pripojili osoby zo skončeného zhromaždenia na Námestí slobody.

Blokovali premávku

O 17.55 sa časť osôb zo Suchého mýta presunula na križovatku ulíc Šancová a Námestie Franca Liszta, kde rovnako blokovali premávku.

Vďaka zásahu poriadkových jednotiek došlo v čase okolo 18:30 k sprejazdneniu tejto križovatky a následnému obnoveniu premávky,“ pokračoval Szeiff.

Policajti osoby, ktoré blokovali križovatku na Suchom mýte, krátko po 19.00 začali vyzývať, aby priestor križovatky opustili, avšak tieto osoby na opakované výzvy nereagovali.

Následným intervenčným zásahom poriadkových jednotiek, ktoré vytvorili kordón a začali tieto osoby vytláčať sa podarilo túto križovatku sprejazdniť. Na miesto privolali aj vodné delo, nakoniec ho však nepoužili.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk