Počas sobotných podujatí bude na bezpečnosť dohliadať polícia, pripravte sa aj na dopravné obmedzenia

Dúhový PRIDE Bratislava 2016
Foto: SITA

Na území hlavného mesta sa budú konať dve verejné stretnutia, počas ktorých bude polícia zabezpečovať ochranu verejného poriadku, života, zdravia a majetku občanov ako aj plynulosť cestnej premávky.

Počas soboty 20. júla sa v Bratislave uskutočnia zhromaždenia, polícia bude pred, počas a po skončení zabezpečovať situáciu. Pripraviť by sa mali najmä vodiči, ktorí musia počítať s dopravnými obmedzeniami. Centrum Starého Mesta bude v čase od 15.45 do 16.30 hod. bude úplné uzatvorené pre cestnú dopravu, týka sa to hlavne Štúrovej ulice, križovatky Šafárikovo námestie, Vajanského nábrežie a Rázusovo nábrežie. Odklon dopravy budú zabezpečovať policajti a to na Špitálskej ulici, z Karadžičovej ulice, zo smeru od Mlynských nív na Landererovu ulicu a v smere od NAGLS na Staromestskú ulicu.

Obmedzenia sa taktiež dotknú aj mestskej hromadnej dopravy, hlavne s trasou v blízkosti Rázusovho nábrežia a Vajanského nábrežia. V čase od 10.00 hod. nebudú až do času skončenia pochodu premávať v úseku Vajanského nábrežia a Rázusovho nábrežia električky.

„Návštevníkov mesta v čase konania sa zhromaždenia ako aj účastníkov tohto zhromaždenia vyzývame, aby pri vstupe do ulíc, ktorých sa budú týkať obmedzenia vstupovali bez zbytočných batožín,“ dodáva policajný hovorca Michal Szeiff. Účastníci aj ostatní návštevníci mesta by mali dodržiavať pokyny polície a byť ohľaduplní, napomôžu tak k zachovaniu verejného poriadku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk